in-line bruslení > in-line trasy

Dovolená na bruslích - Jižní Čechy

21.07.2008 - Zdeněk Pokorný

Související galerie

Související články

Související odkazy

Reklama
Jižní Čechy patří v naší republice mezi opravdové bašty in line bruslení. Proto k vám dnes přicházíme s tipem na strávení příjemné letní dovolené na bruslích. Svůj program si pochopitelně můžete upravit podle vlastních potřeb. Dovolenou zvládnou absolvovat i začátečníci, je vhodná třeba pro rodiny s dětmi. Sportovněji založení bruslaři mohou absolvovat jednotlivé trasy třeba vícekrát.
 Ideálním místem pro ubytování jsou České Budějovice, ale lze zvolit pochopitelně i jinou lokalitu. Pro větší pohodlí je výhodnější mít s sebou automobil, ale neměl by být ani problém přepravovat se autobusem či vlakem.
 

Den první - České Budějovice


     První den je ideální rozjezdit se přímo v  Českých Budějovicích. Ty jsou téměř celé protkány hustou sití cyklostezek, nejlepší je začít s bruslením v krásném a rozlehlém parku Stromovka. Ten najdete poblíž známého budějovického výstavište za obchodním domem Kaufland. V parku lze bruslit několik hodin, pokud vás to přestane bavit, mužete přes most odbruslit přes hlavní silnici na Český Krumlov. Tím se dostane k další síti cyklostezek. Poblíž Sportovní haly mužete navštívit skatepark s velkým výběrem ramp, zábradlí a dalších pomůcek vhodných k agressiv bruslení. Pokud máte ješte bruslařské choutky, mužete prozkoumat další cyklostezky. V krajském městě Jižních Čech pochopitelně nebudete mít problém s nalezením občerstvení dle vašich gurmánských požadavků.

Den druhý - Třeboň – Holičky


Druhý den vyrazíme do malebného lázeňského města Třeboň vzdáleného od Českých Budějovic asi 30 kilometrů.    
     Trasu najdete ve směru na České Velenice, několik desítek metrů za Penzionem Petra Voka. Po pravé straně je točna autobusu, kde lze pohodlně zaparkovat. Hned naproti přes silnici začíná stezka. Ta vede téměř celou cestu lesem, semtam se objeví nečistoty v podobě bláta nebo větviček, mužete potkat i nějaký ten traktor lesních dělníku. Asfalt na trati je pro bruslení velmi dobrý, občas se objeví horší úseky. V první třetině trati narazíte na dřevěný most, který na bruslích plynule rozhodně nepřejedete. Jinak je trať opravdu pěkná, tam a zpět měří asi 15 km. Občerstvení na trati bohužel nenajdeme, na konci trati toho  taky moc zajímavého k vidění není, takže vám nezbývá než návrat zpět. Výlet můžete zakončit prohlídkou Třeboně

Den třetí – odpočinek


Třetí den bývá kritický, takže doporučuji od bruslí si odpočinout. Můžete navštívit třeba zoo a zámek v Hluboké nad Vltavou.



Den čtvrtý - České Budějovice - Hluboká


     Další den můžete zvolit poměrně známou cyklostezku a vrátit se tak opět do Hluboké – tentokrát na bruslích. Cyklostezka začíná u zimního stadiónu v Českých Budějovicích a končí  v okolí krásného sportovního centra v Hluboké, kde se nachází hokejový, fotbalový a bassebalový stadión, beachvolejbalové kurty, tenisové centrum Martina Damma, naproti je golfové hrište. Povrch stezky je na bruslení velmi vhodný, v druhé třetine stezky se nachází její největší slabina - tou je obec Borovany, resp. povrch asfaltu v této obci. Nějakých 500 metrů tak musíte prežít jízdu na velmi špatném povrchu. Ale je to informace stará jeden rok, takže je možné, že úsek je již opraven. Jinak už vás opět čeká cesta ideálním terénem. Na trase se můžete i  občerstvit v několika hospůdkách. Trasa tam a zpět měří zhruba 20 km.


Den pátý – odpočinek


Rodina s dětmi může zvolit mimobruslařský program, mohu rozhodně doporučit návštěvu Českého Krumlova. Pokud se rozhodnete jít na brusle, můžete prozkoumat další stezky třeba v okolí Třeboně.

Den šestý - cyklostezka Nová Pec – Stožec


Říká se to nejlepší nakonec. To splní šumavská stezka beze zbytku. Za parkoviště zde budete muset zaplatit.
Stezka je od parkovište vzdálená nějakých sto metrů. Začátek stezky je velmi široký, bohužel ale v této části potkáte trošku více vozidel směřujících k penzionu. Pak už vás čekají jen problémy v podobě deseti (!) přejezdů, není to však nic hrozného, průměrně zkušený bruslař drtivou většinu přejezdů zvládne, aniž by musel nějak výrazně zpomalovat (pokud tedy zrovna nejede vlak). Jinak je stezka opravdu fantastická, výborný povrch, trošku kopcovitější profil trati - prostě  paráda! Tam a zpět měří stezka 30 kilometrů.
   
 
    


V Jižních Čechách můžete zažít opravdu příjemnou sportovní dovolenou. Určitě lze najít i další trasy, především v okolí Lipna. My jsme byli terény nadšeni, věřím, že vám článek pomůže s výběrem dovolené, s Jižními Čechami se určitě nespletete!

Přečteno 9968x

Komentáře

LADRONKA vs.ŠUMAVAMóňa Sedláčková, Reagovat
Re: LADRONKA vs.ŠUMAVAKatka, Reagovat
Zkušenost z trasy Nová Pec-Stožec.Fanda, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1496614966
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915719157
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354113541
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: