in-line bruslení > akce a jízdy

Nejbrutálnější IN-LINE akce v ČR - Výjezd na Zvičinu!

19.04.2010 - Redakce
Už máte dost rovných hlaďounkých stezek? Nechce se vám jezdit sem tam po autostrádě, kde jediným adrenalinem je otočka do protisměru, nebo spára zalepená měkkým asfaltem? Vemte brusle, kolečkové lyže, či kolo a přijeďte 15. května do Dvora Králové nad Labem! Máme pro vás chuťovku, na kterou vaše nohy a plíce jen tak nezapomenou! Rozhodli jsme se totiž bruslaře „zničit“ brutálním výstupem na Zvičinu - nejkrásnější a nejvyšší horu Podkrkonoší.
Začneme opatrně, dá se říct jemňounce. Ve 13.30 bude časovka na 3,44 km po rovince na nové pohodlné cestě za královédvorským letištěm. Tato časovka je i pro vaše ratolesti a slabší části rodiny. (Asfalt zde je naprosto bezchybný)

Ihned po vyhlášení nejlepších dětí se společnou jízdou nebo autobusem (jak se kdo bude cítit) vydáme přes město směrem k železničnímu přejezdu nad Lipnicí (asfalt "proměnlivý"). Zde odstartujeme druhou časovku do vrchu směrem na Dehtov v délce 2,75 km a s převýšením 133m. Na stejné trase byla v 80 letech i jedna lehčí horská prémie cyklistického Závodu míru. (Asfalt hrubší, ale super)Do obrázku jsou do řezu i do mapy zakresleny jednotlivé úseky (měřil jsem na kole pomocí gps Garmin Edge 705). Chcete-li si trať virtuálně projet, klikněte zde.  Možná bude potřeba přepnout do metrického systému (v pravo nahoře). Pro rýpaly - měřič tepové frekence mi nevím proč přestal fungovat, měřič frekvence šlapání jsem si ještě nenamontoval, no a rychlost? Závada bude asi v hmotnosti cyklisty - raději neuvádím :-). Ale závod jedu také, takže i netrénovaní jedinci se nemusejí bát, že by to nezvládli.

Z Dehtova společně sjedeme z kopečka do obce Třebihošť. (asfalt v jednom místě - cca 200m ve sjezdu velmi špatný - je možné přejet tuto pasáž v autobuse). Zde odstartujeme třetí měřený úsek a to výjezd na Zvičinu, nejvyšší horu Podkrkonoší. (Asfalt hezký, ale posledních 500m je hodně špatných, ale to už všichni polezou po čtyřech, tak to nevadí :-). Tento poslední úsek jsme se rozhodli zrušit a skončit před obcí Zvičina a užít si závod skutečně jen na kvalitním asfaltu. Délka je tedy cca o 600 metrů méně - 3,38 km. Nastoupáme 243 m! Celkově se nastoupá úctyhodných 376 m! (o cca 30 m méně po zkrácení) Na kopci v Raisově chatě bude poslední a nejdůkladnější občerstvení (jinak bude občerstvení dostupné po celou cestu) a hlavně vyhlášení výsledků, kdy vyhlásíme KRÁLE A KRÁLOVNU ZVIČINY.

Jízdu budou doprovázet auta a autobus, který cestou posbírá všechny, kdo již nebudou moci a HLAVNĚ všechny bruslaře sveze ze Zvičiny zpět do Dvora Králové nad Labem. Nejodolnější a nejodvážnější jedinci mohou vystoupit v Horní Brusnici a zpět do Dvora Králové cca 14 km z mírného kopečka, ale po nepříliš kvalitním asfaltu, dojet na bruslích. Do autobusu je možné usadit i rodinné příslušníky jako doprovod. Autobu se ncestou zpět na chvilku zastaví i na krásné přehradě Les Království (Tešnov), která se před pár týdny stala národní kulturní památkou.Protože se jede hlavně do kopce, pojedeme za každého počasí! Děti mohou jet pouze za doprovodu rodičů. Přilba je povinná pro cyklisty i bruslaře, hůlky a chrániče doporučujeme. Jede se za plného provozu. Auta však jezdí jen ve středním měřeném úseku, kde je ale krásná široká silnice, která je v sobotu odpoledne málo frekventovaná. Řidiče budeme o probíhajícím závodu důrazně informovat. Akce je již 4 ročníkem tradičních královédvorských In-line jízd, které se vždy vyznačovali jistou „náročností“.

O co se bude závodit?
První 3 závodníci a závodnice v každé kategorii získají drobné věcné ceny od skateshopu Acid house, Pro-Foto, MKInet, Solné jeskyně a Sportworld. O hlavní ceny se ale bude na závěr v Raisově chatě na Zvičině LOSOVAT! Do slosování budou zařazení všichni, kdož se vlastní silou vyšplhají do cíle akce, tedy projedou jakýmkoliv časem všechny 3 měřené úseky! Vyhrát hodnotnou cenu tak může opravdu každý! O co se tedy bude losovat?

Hlavní cena:

Poukaz na nákup zboží za 4000 Kč v internetovém obchodě www.Outdoor-Outlet.cz

další ceny:
2 x soudek královédvorského piva TAMBOR
3 x poukaz na nákup zboží za 500 Kč v internetovém obchodě www.Outdoor-Outlet.cz
3 x poukaz na nákup zboží za 500 Kč v internetovém obchodě www.Holan.cz
Mnoho dalších věcných cen od sponzorů akce.

Velevýznamnými partnery pro pořádání závodu je ale i město Dvůr Králové a firma ALLMO profil z Bílé Třemešné díky zásadní finanční podpoře akce, tiskárna ARPA za vytištění propagace, základní škola v Podharti díky zapůjčení startovních čísel a dalšího pořadatelského vybavení, oddíl cyklistiky Carla za zapůjčení megafonu a pomocníků na trati a další a další.

Jak se přihlásit?
Stačí napsat email s počtem, jmény a věkem účastníků a poslat jej na adresu redakce@ladronka.cz, připište prosím i informaci, kolik lidí pojede jako doprovod v autobuse - děti, babičky :-). My vám obratem zašleme číslo účtu na které zaplatíte startovné ve výši 50 Kč. Je to důležité pro zajištění dostatečného množství autobusů, občerstvení a organizátorů. Samozřejmě ale nevyhodíme nikoho, kdo nebude dopředu přihlášen, může se ale stát, že bude problém s místem v autobuse.
Chcete-li pomoci s organizací, budeme rádi.

Vytvořili jsme také speciální skupinu na facebooku! Přidejte se.

Těšíme se na Vaši návštěvu ve Dvoře Králové nad Labem

Jan Holan, Kateřina Sekyrková, Aleš Kubica

Přečteno 3683x

Komentáře

pridam to i semtik, Reagovat
pridam se i semtik, Reagovat
Re: pridam se i semtik, Reagovat
Re: Re: pridam se i semMartin, Reagovat
Re: Re: Re: pridam se i semtik, Reagovat
O co se závodí?hh, Reagovat
Přejezdy autobusemhh, Reagovat
Zkrácení závodu:hh, Reagovat
Eeeeek !tik, Reagovat
Re: Eeeeek !hh, Reagovat
Re: Re: Eeeeek !pk84, Reagovat
Re: Re: Eeeeek !tik, Reagovat
Re: Re: Re: Eeeeek !hh, Reagovat
Re: Re: Re: Re: Eeeeek !tik, Reagovat
Re: Re: Re: Eeeeek !hh, Reagovat
Re: Re: Re: Re: Eeeeek !hh, Reagovat
Re: Eeeeek !Martin, Reagovat
Re: Re: Eeeeek !tik, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
akce a jízdy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407714077
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: