in-line bruslení > in-line trasy

Na bruslích kolem Bodamského jezera

8.06.2005 - Redakce

Související články

Reklama
Bodamské jezero je ideální rekreační oblastí Rakouska, Švýcarska a Německa. Okolo celého jezera vede rozvinutá síť cyklotras. Ty jsou jednak z 80% asfaltové, 18% stěrkové a z 2% nezpevněné cesty. Ve městech je většinou asfalt nebo hladká dlažba. Cesty pro cyklisty jsou značeny svisle směrovkami na červené půdě s textem „Bodensee-Radweg“. Celá trasa okolo jezera měří 268 km.

Co se týče in-line bruslení, je nejideálnější bruslit na Švýcarské straně jezera. Jednak z důvodů perfektního povrchu, jednak z hlediska značení a možnosti pomocné přepravy THURBO Regionalbahn vláčkem (tam vám fakt nadávat za to, že máte brusle na nohou, nebudou).

Popis trasy podél řeky Rýn
 Feldkirch - Lichtenštejnsko   AT-CH
 ¤ perfektní trasa po obou březích Rýna z rakouského Feldkirchu, na které nás upoutá nejen hrad Lichtenštejnů, ale také jeho hlavní město Lichtenštejnska - Vaduz. Povrch trasy je 1 (1-5 známkování je jako ve škole). Dá se najet až 80 km. Navíc se dá z Felkirchu dojet přímo směrem k Bodamskému jezeru do města Bregenz. Rýn tvoří státní hranici a v neutrálním Švýcarsku budete potřebovat pas!
 
Popis trasy Bodamské jezero AT-GER
 Bregenz - Lindau
 ¤ začátek trasy je ve městě Bregenz, ale hned za ním začíná skvělý okruh kolem jezera. Povrch trasy je 2. Stezka je přímo určena pouze pro cyklo nebo in-line. V německém ostrovním městě Lindau můžete obdivovat stylové přístavní hrázděné domy většinou se zachovalou střešní krajinou.

 Lindau - Friedrichshafen
 ¤ cesta vede stále po stezce podél železniční tratě, takže kdykoli můžete naskočit na „regionální vlak“ a přesunout se o kus dál. Povrch trasy 2. (Místy je nutné brusle sejmout a úsek např. polní cesty přejít). Nenechte si ujít v Erichskirchu skanzen původního osídlení.

 Friedrichshafen - Uberlingen
 ¤ Z města Zeppelinů přes gotické město Meersburg (výborné odrůdy révy) až do Uberlingenu je povrch 2-3.

 Uberlingen - Radolfzell
 ¤ Doporučujeme spíše po silnici.

Radolfzell - Konstanz
 ¤ Skvělá trasa podél a po silnici s povrchem 1-2. Navíc se podíváte na ostrov Raichenau, který spíš vypadá jako jeden velkej zeleninovej mix. Stejně tak se dá dojet na další ostrov Mainau, strov květin. Potom vás čeká Kostnice.

Popis trasy Bodamské jezero CH (Skater´s Paradise Thurgau)
 ¤ Jedinečný zážitek je na švýcarské straně jezera, protože se budete prohánět po in-line stezkách, na kterejch se konaj mezinárodní in-line závody. Máte možnost si vybrat ze tří tras:
   „TKB Apple Trail“ z Konstanz přes Romanshorn do Rorschachu (30 km).
   „TKB Lake Trail“ z Romanshornu do Hornu a zpět podél jezera (37 km).
   „TKB River Trail“ z Romanshornu podél řeky Thur do Frauenfeldu (22 km).

Celou trasu Vám nabízí naskenované mapa. Nebo si jí vyzvedněte v Kostnici nebo v jakémkoli kempu ve Švýcarsku. Značení trasy je prosté, v plné šipce je brusle. Každou chvíli narazíte na kilometrovník a navíc jsou na větších křižovatkách i jednoduché a přehledné mapy. Podél TKB Apple Trail vede „THURBO - regionální železnice, kde se hlavně nemusíte zouvat“. Povrch 1-2 (nejlepší) po celé trase. Jede se i přes městečka, ale všude je přehledné značení. Pozor na cyklisty a chomapa lokality Bodamského jezera (200 kB)dce, hlavně když podjíždíte viadukty. Dále viz www.bfu.ch .

To je vše, jste u konce, z Rorschachu do Bregenzu je to už hodně průmyslové, ale dá se to jet, takže to už necháme na vás. Vemte si náhradní tvrdší kolečka (A80-82) a taky nějaké to ložisko, camelbag atd… V pohodě to zvládnou i drahé polovičky. Zhruba po 5 kilometrech jsou kempy.

 

Pavlis & Miguella

Tento příspěvek se zůčastnil soutěže o inline zájezd do Švýcarska se Sport-s v roce 2005.

Přečteno 19030x

Komentáře

Bodamské jezero - brusle a koloLukas, Reagovat
Vybavení do ŠvýcarskaMurphy, Reagovat
délka trasyxica, Reagovat
Re: délka trasyPavlis, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: