in-line bruslení > in-line trasy

Na bruslích z centra Prahy až do Braníka

29.04.2005 - Redakce
První jízda na bruslích od Tančícího domu do Braníka je vždycky tak trochu objevitelská. Než si každý bruslař vybere jednu z těch mnoha cestiček, která jeho stylu jízdy nejvíce vyhovuje, nabruslí na pravém břehu Vltavy pěkných pár desítek kilometrů.

Vltavská magistrála – asi tak by se dala nazvat více než 10 km dlouhá cyklostezka vhodná pro promenádní bruslařskou jízdu a v některých širších úsecích i pro sportovní tempo.
Chceš si projet stezku od Palackéhé náměstí až do Modřan pomocí fotek?  Klikni zde.
 Od Tančícího domu nebo Palackého náměstí (stanice metra Karlovo nám.) se zejména začínající bruslaři trápí až k viaduktu pod Vyšehradem na chodnících vydlážděných drobnými kostkami. Za Vyšehradem jsou na podolském návřeží chodníky již asfaltové, přerušené vydlážděnými odbočkami z hlavní silnice, jedním semaforem a nebezpečným přejezdem u benzínové pumpy za Žlutými lázněmi. Této první třetině technicky náročnější části se dá však snadno vyhnout nástupem do tramvaje č. 3 nebo 16 mířící do Braníka či Modřan a výstupem na zastávce Pobřežní cesta.
Odtud si již jízdu vychutnávají jízdu při řece všichni bruslaři, ale až poté, co zvládnou první zkoušku technických dovedností – krátký sjezd k řece. Není dlouhý, stáčí se mírně doleva a pokračuje rovinkou, takže se zas až tolik brzdit nemusí. Neznalé terénu nejvíce po sjezdu překvapí zvlněný asfalt, který zde již do trávy odhodil nejednoho bruslaře. Buďte tedy ve střehu. Až kopeček sjedete potřetí nebo počtvrté, budete se divit, proč jste na něm kdysi brzdili.

Po dlouhé rovince lemující břeh řeky dobruslíte k lávce, před kterou cyklisté odbočují doleva nahoru, bruslaři pokračují obvykle rovně ke sportovním hřištím, ale stezka vlevo je pro ně sjízdná také. Během jízdy si ještě několikrát budete moci vybrat mezi velmi příjemnou cestou vedoucí v aleji stromů při řece nebo rychlejší široké asfaltce - cyklostezce. Malým výšlapům od řeky a zase sjezdům k řece se nikdy nevyhnete.
Cyklisté jsou po širších cestách nasměrováni okolo bývalých ledáren a dále po skutečně prostorné silnici až ke kinu v Modřanech. V Modřanech ještě před pár lety asfaltová cesta končila. Nyní je cyklostezka vyasfaltována dále směrem do Komořan. Na širokou silnici se od cesty u řeky napojíte u ledáren, před i za golfovým hřištěm. Napoprvé můžete zkusit jet do Modřan částečně při řece a nazpátek s cyklisty.

V Modřanech lze využít tramvaje č. 3 v případě, že přeceníte své fyzické síly a na zpáteční jízdu si již netroufnete. Trasa je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně kočárků, i když ty by měly vzhledem k některým užším místům upřednostňovat cestu pro cyklisty. V branickém parku u řeky je terén vhodný pro děti, které zde mají dětské hřiště, dospělí tenisové kurty, pískový dvorec na badmington a dále k Modřanům i golf.
Občerstvení je možné právě v těchto sportovních zařízeních, přístup však není přizpůsoben bruslařům. Na druhou stranu, asi byste v Praze jen těžko hledali vhodnější místo na piknik:-)
Auto můžete zaparkovat u golfového hřiště u řeky v Braníku nebo u bazénu v Podolí.
Půjčovna bruslí funguje pod názvem Hofi sport ve Žlutých lázních na podolském nábřeží.
Pokud máte aktuální informace nebo osobní tip týkající se občerstvení, půjčovny a dalších služeb nebo možností jízdy v této oblasti, napište nám, nebo přidejte svůj názor do komentářů.

Znáte lepší dráhu na bruslení?
Seznamte nás s novými oblastmi, kde se dá bruslit.
Odměnou vám bude inline zájezd do Švýcarska se Sport-s.

Přečteno 172370x

Komentáře

Z Bráníka až na Zbraslavdasha, Reagovat
Bruslím po celé PrazeVan-Direk, Reagovat
Re: Bruslím po celé Prazeviv, Reagovat
Re: Bruslím po celé Prazestomic, Reagovat
Re: Bruslím po celé Prazekolysta, Reagovat
Re: Bruslím po celé PrazeVee, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: