in-line bruslení > in-line trasy

Orlické hory, 30-60km na in-linech!

27.09.2009 - Redakce
Minulý víkend se uskutečnil druhý ročník velmi vydařené akce zvané Orlice Up. Sportovní nadšenec Miroslav Kronika opět zajistil autobus, hůlky k půjčení, občerstvení, řadu povolení a pomocníků. A letos navíc ještě luxusnější počasí, než v roce loňském. Dá se říct, že lépe už být nemohlo. Slunečno, teplo, ale ne horko a slabý větřík.
Instrukce před startem u Zemské BrányZačínalo se v 10 hodin na parkovišti na Šerlichu, kde si účastníci nechali svoje auta a přestoupili do připraveného autobusu. Letos to nebyl veterán, jako loni (galerie), ale jeden z mnoha autobusů, které v letní sezóně vyvážejí na hřeben Orlických hor spousty turistů a cykloturistů. Řidič pouze odpojil přívěs na kola a autobus byl připraven pro bruslaře. Ty odvezl k tzv. Zemské bráně (odkaz) téměř na druhé straně hor. Bruslaři, kterých bylo letos o trochu méně, než loni, si cestou prohlédli trasu, po které posléze stoupali zpět.

Akce rozhodně není závodem. V průběhu se na zastávkách čeká na pomalejší a kdo přecení své schopnosti, může se do cíle i nechat dovézt autobusem, ve kterém ceOdpočinek na trasestovaly i náhradní díly a oblečení pro případ zhoršení počasí. Když k tomu přidám i občerstvení od pořadatele, dala se 30km štreka jet opravdu jen na lehko bez bagáže.

Trasa vedla proti proudu Divoké orlice, tedy do mírného kopce s občasnými krátkými sjezdy a končila 4km ostrým stoupáním zpět na Šerlich. Přes jeden ostřejší sjezd u obce Vrchní Orlice se většina bruslařů nechala převézt autobusem. Myslím ale, že příště by převoz mohl být dobrovolnější, než letos a loni. Ano pochopili jste - několik se nás trhlo a organizovaný převoz sabotovalo. Tímto se Mirkovi moc omlouváme. Myslím ale, že i tento sjezd byl pro naprostou většinu ze zůčastněných s opatrností zvládnutelný.

No a právě pro ty z nás, kteří již techniku brždění zvládli na výbornou, z kopců s nebojí a není jim líto brzdu či kolečka měnit i několikrát za rok, bych tu měl návrh na vylepšení příštího ročníku, či samosatnou akci. Toto vylepšení jsme právě letos nezávisle ve dvojici vyzkoušeli a musíme se o něj s vámi podělit!

PRODLOUŽENÍ DO POLSKA
Naše místa v autobuse jsme totiž nevyužili a rozjeli si rovnou ze Šerlichu na bruslích! Tento pekelný sešup jsem se já osobně probál až dolů a z úplně nové brzdy ostrouhal snad třetinu :-), ale kolega v karvingovém oblouku si vyloženě liboval. Od hospody pod kopcem to ale již i pro mne bylo úžasné. Mírný 25km trvající sjezd s občasnými výjezdy je opravdu silný zážitek!. My jsme navíc v Orlickém záhoří přejeli na polskou stranu říčky. Polská silnička má ještě kvalitnější asfalt a ještě řidší provoz. Na celém polském úseku jsme potkali snad jen 3 auta a jen jeden autobus, jinak vůbec nikoho! Zpět na českou stranu jsme dostali v obci Niemojow za Bartošovicemi (asi 150 m po štěrku). Odtud to bylo jen asi 4 km na start Orlice Up, kam jsme dojeli zrovna ve chvíli společného focení a sdělování instrukcí. Zpět na Šerlich jsme se tak vydali s ostatními bruslaři, jen o 30 km a nádherný zážitek bohatší. Mně osobně pak ale po 60 km ve stoupání na Šerlich opravdu chyběly síly a na kopec jsem se doslova doplazil.

Na závěr bylo ještě připraveno losování cen od sponzorů a po rozloučení spěch do domovů, sprch a van.

Mapa a profil celé trasy (měřič tepu se asi přehřál a ukazoval nesmysly)
Pokud vám to ukazuje míle, přepněte si to v pravo nahoře na metrický systém!

fotografie z roku 2008
fotografie letošní
fotografie od pořadatele (nejlepší)
fotografie od dalších účastníků

Přečteno 6435x

Komentáře

varianty Orlice UPJosef, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: