in-line bruslení > in-line trasy

Vídeň - nekonečné bruslení

3.08.2008 - Zdeněk Pokorný
Dnes se s vámi podělím o zkušenosti z bruslení v rakouské metropoli. Bohužel, k bruslařským možnostem Vídeňanů se v dohledné době asi žádné české město nepřiblíží.
Nejsem člověk závistivý, ale sportovní možnosti - především ty týkajíci se pobytu na čerstvém vzduchu - Vídeňanům závidím. Na bruslích či na kole se dostanete prakticky všude, cesty jsou snad nekonečné, ale popořádku…

Příprava  

 Když mě známý poprosil o vyzvednutí na letišti ve Vídni, začala ve mně hlodat myšlenka spojit příjemné s užitečným, tedy vzít s sebou brusle. Začal jsem tedy pátrat po inline fórech, jak to s bruslením ve Vídni vypadá. Za pomoci ochotných přispěvatelů jsem doladil podrobnosti a pomalu jsem se začal chystat. Žádného spolubojovníka už jsem na poslední chvíli nesehnal, musel jsem tedy vyrazit single. Také musím zmínit jednu důležitou okolnost, a to že letadlo mělo přiletět v pondělí dopoledne, čili aby mělo bruslení smysl, musel jsem vyrazit o den dřív, čímž nastaly problémy s přespáním. Spaní v autě není ve Vídni zrovna povolené, hledat kemp se mi moc nechtělo, uzavřel jsem to tím, že se rozhodnu až na místě.


Cesta    

V neděli jsem tedy vyrazil po obědě, někdy kolem půl druhé. Do Vídně to mám necelých 150 km, takže to byl čas ideálni. S pomocí navigace jsem poměrně bez problémů dorazil na Floridsdorferbrücke, kde se mělo nacházet centrální parkoviště, které jsem ale bohužel nenašel. Zaparkoval jsem tedy na prázdném parkovišti u obchodního domu a šel jsem pěšky hledat stezky a parkoviště. U McDonalds, blízko Alte Donau jsem našel útulné, zastrčené parkovišťátko, které dokonale vyhovovalo mým účelům. Tak jsem tedy přeparkoval a vyrazil hledat in line stezky.

Hledání stezek    

Za krásného počasí jsem vyrazil kolem páté hodiny. Můj čuch mě tentokrát nezklamal a asi po 300 metrech jsem dorazil k Alte Donau, kde se mi naskytl krásný pohled na Dunaj plnou plachetnic, lodiček a dalších vodních přibližovadel. Zde jsem také objevil velkou mapu, která mi toho však moc neřekla. Vydal jsem se tedy stezkou vedoucí kolem Alte Donau. Kvalita asfaltu byla opravdu excelentní. Podél stezky bylo několik beachvolejbalových hřišť, bazény, pláže, prostě čilý rekreační ruch. Stezka mě dovedla až k Neue Donau. Zde jsem se vydal za dalšími bruslaři na předlouhou stezku podél Dunaje. Na přilehlých travnatých plochách se rekreovali Vídeňané, povětšinou přijedší na kolech či bruslích. Opravdu nevím, kam až bych se na bruslích dostal, po několika kilometrech někde u slepého ramena Dunaje jsem to radši otočil. Nenechal jsem si ujít ani svlažení se v Dunaji, což mě báječně zregenerovalo na další skating. Mostem jsem se přesunul na druhý břech, kde se nachází Donauinsel, rovněž plný bruslařů, cyklistů, běžců a nordicwalkinkářů. Na ostrově zrovna probíhal festval africké hudby, což člověk taky  neuvidí každý den. Podél druhého břehu bylo opět mnoho cyklostezek, spousta piknikujících a sportujících Vídeňanů. Kolem osmé hodiny už jsem pomalu otáčel směr auto. U Alte Donau jsem ještě zkusil jet rovně další cyklostezkou podél mnoha kavárniček a restaurací. Nutno dodat, že tady už kvalita asfaltu nebyla tak excelentní, nicméně pořád dostačující kvalitnímu in line zážitku. Cesta opět vedla do nekonečna, takže s blížícím se stmíváním jsem definitivně vyrazil k autu.

Noc    

Po zjištění, že mi auto ani nevykradli, ani neodtáhli jsem se definitivně rozhodl, že noc strávím ve svém čtyřkolovém miláčkovi. Už jsem určitě strávil příjemnější noci, ale nakonec jsem se i vyspal, žádná Vídeňanka mě nepřepadla ani neznásilnila, takže noc jsem přežil vcelku bez problémů. Ráno jsem si dal ještě hodinu a půl dlouhou projížďku v Donau parku, kde je opět spousta možností inlajnování na širokých cestách. Po těch jsem se dostal opět k Donauinsel a přes novou a starou Dunaj zpět k parkovišti, čímž jsem svou bruslařskou pouť Vídní definitivně ukončil.
    
Co dodat závěrem? Myslím, že mé nadšení je patrno z článku. Snad jen, že už se těším na další vídeňské bruslení, protože do Vídně se s bruslemi budu určitě milerád vracet!      

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč od CK Trip a CK KUDRNA.Přečteno 14217x

Komentáře

přespání na DonaunselKryšpin, Reagovat
bruslení v RakouskuKocour, Reagovat
Tip na parkování - DonauinselTOM, Reagovat
Re: Tip na parkování - Donauinselopletalovar, Reagovat
OKAlen, Reagovat
snt Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407614076
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: