in-line bruslení > reportáže

Bruslení v garáži na Flóře

27.10.2004 - Redakce

Související články

Reklama
Venku prší a vám je líto, že zrovna dneska si nemůžete jít zabruslit? V Praze si lze jednou za měsíc zabruslit na zastřešeném prostranství - v garážích nákupního centra Flóra.

Pomalu vjíždíme autem do garáží nákupního centra Flóra. Jeslti jste ještě nezažili kolonu při vjezdu do těchto zábavných a nákupních center, o nic jste nepřišli. Dnes má zpomalený vjezd do garáží i jiný důvod - nejvyšší, ale také nejmenší garážové patro (-1) je určeno bruslařům. půjčovna

"Kdyby mi bylo 12 nebo 13 let, asi bych sem jela balit kluky," napadlo mě při pohledu na věkové složení bruslařů. Skupinky třináctiletých dívek doprovázely provokující skupinky o něco málo starších chlapců, jen pár lidí si sem přišlo hlavně zabruslit. Uprostřed patra mezi sloupy mixoval DJ své disky, vedle lightman seděl znaveně vedle stolu s blikajícími přívěšky a tyčkami. Příchozí bez bruslí míří rovnou k půjčovnám, čítající stůl, pár židlí, lavičku a v krabicích nebo na zemi se povalující brusle. Pěší se motají na dráze bruslařům, až později zakročují pořadatelé a ženou pěší zpět za přenosné bariéry.

Pevné zábradlí v jedné ze zatáček jediného okruhu, po kterém se dá v tomto patře jezdit, využívají skejÂťáci. Naskakují na něj nepochopiítelným vzletem a dopadají na kolečka, jako by šlo o jejich přirostlá chodidla. Vzadu u stěny trénují přejezd a přeskok dalších překážek.

Za dveřmi směrem k nouzovému východu mladí frajeři pokuřují, volí silná slova a omračují tím postávající dívky. Jdu si prohlédnotu celou "dráhu". Za rohem, kam není od vchodu ani od půjčoven vidět, si kluci mezi projíždějícími bruslařemi kopou s PET flašku plnou barevné tekutiny. Nakopávají ji do hloučku stojících dívek s bruslemi. Dívky otrávěné odjíždějí, chlapci si nadšeně s lahví kopou přes celou šíři pomyslné dráhy. Naštěstí je tahle zábava omrzí ještě před tím, než láhev praskne a rozlije se po vyhlazeném betonu. Láhev kopnou ke stěně a odchází do "kuřáckého salónku".
Mezi betonovými sloupy tu kličkuje pár rodičů s malými dětmi, samotný dospělý je výjimkou. Jsou 3 hodiny odpoledne, večer se věkové složení bruslařů možná změní. Pokud by však organizátor striktně odlišil hodiny pro rodiče s dětmi, teenagery,skejÂťáky a dospělé, kterým by ve večerních hodinách možná k zábavě pomohl i bar, měli by všichni ze zastřešeného bruslení lepší pocit a rodiče menších dětí čisté svědomí.

Těšíme se na Vaše názory a návrhy, jak zastřešené bruslení co nejvíce zatraktivnit pro všechny typy bruslařů.

 

 

Přečteno 39885x

Komentáře

gay!!!sidmars, Reagovat
listopád/04Jíra, Reagovat
sraczkasyn dzhungle debile, Reagovat
Re: sraczkatik, Reagovat
haneznam, Reagovat
:-)Zdener , Reagovat
Re: :-)grizllik, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407714077
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: