in-line bruslení > reportáže

Závod v Českých Budějovicích ovládli Križan a Novotná

3.06.2009 - Zdeněk Pokorný

Související galerie

Související odkazy

Reklama
Po doslova tropických závodech v Hradci Králové a Praze přišel v Českých Budějovicích obrat o 180 stupňů. Většina závodníků byla určitě spokojena - přestože téměř v celé republice pršelo, k Českým Budějovicím byl déšť milosrdný a této jihočeské metropoli se vyhnul. Rekreační jezdců však bylo na startovní čáře málo - důvodem zřejmě bylo chladné počasí a neustálá hrozba deště.

Pro České Budějovice je to určitě škoda. Okolí je protkáno skvělými stezkami, bruslení je zde velmi populární, a tak by masovější účast domácích bruslařů byla určitě na místě. Tomu nasvědčuje i trošičku kratší, přesto ale výborně připravená trať. Na té se opět utkala téměř celá česká a slovenská špička. Mužskou část závodu opět ovládla profesionální stáj ILA Rollerblade Speedodrom. S poměrně komfortním náskokem zvítězil Milan Križan před M. Grandgirardem a Ondřejem Suchým. Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Novotná před Renátou Karabovou a Kamilou Novákovou.

Bezpečnost

Výborná trať, která se jela na okruhu, prakticky nenabídla žádná nebezpečná místa, byla dostatečně široká, a tak pádů bylo k vidění jen minimum. Spáry známé z tratí, kde jinak probíhá silniční provoz, se zde téměř nevyskytovaly. V chladném počasí by to ani tolik nevadilo.

 

 

Organizace

Organizátoři zvládli akci opět bez problémů. Díky menšímu počtu závodníků nebyla předstartovní registrace žádným problémem. Nepříjemná byla stávka časomíry před závodem na deset kilometrů, kdy závodníci už byli připraveni na startu, ten byl ale následně pozdržen asi o dvacet minut. Pro závodníky to bylo v chladném počasí určitě nepříjemné, takové věci se ale bohužel stávají. Výsledky tradičně obdrží každý závodník po dojezdu  sms zprávou na svůj mobilní telefon, což je pochopitelně příjemné. Celkové výsledky byly na webu pořadatele závodů již druhý den, takže rovněž chválíme.

Zázemí závodu

Závod pořádaný na uzavřeném výstavišti je pro závodníky určitě výborný. Spousta prostoru pro vytvoření zázemí je  velmi příjemná. Nebyl naprosto žádný problém s parkováním, vše bylo po ruce. Závod moderoval opět skvěle Pavel Cejnar, v doprovodném programu vystoupili slovenští I - riders nebo skákači na botách Poweriser.

 

Kvalita trati

 Kvalita trati byla výborná. Velmi dobrý asfalt, široká trať, 1,2 kilometru dlouhá trať patří k těm nejkratším, ale na druhou stranu je poměrně členitá a zajímavá. Asi málokdo mohl být s kvalitou trati nespokojen. Vedení LIL si prostě dává na kvalitě trati záležet a drží letos laťku velmi vysoko. Asi málokdo čeká nějaké nepříjemné překvapení na tradičně skvěle připravené trati v Ostravě, zvlášť když letos se jede závod v rámci světového poháru. Trošku tajemstvím tak zůstává nová trať v Brně.

 

 Atmosféra

Daň za skvělé zázemí dané uzavřeným výstavištěm si bere závod v otázce atmosféry. Přeci jen do uzavřeného výstaviště si najdou cestu jen lidé, kteří ví, co je zde čeká. S náhodnými kolemjdoucími se tak nesetkáme. Pokud se navíc přidá chladné počasí, atmosféra je přeci jen trošku komorní a nové bruslaře asi nepřiláká. 

 

Suma sumárum, v Budějovicích se uskutečnil další povedený závod a už se můžeme těšit na vrcholnou akci, která v dějinách českého bruslení nemá obdoby. Už tuto neděli se v Ostravě uskuteční historicky první závod světového poháru na území České republiky! Přijďte si zazávodit nebo alespoň povzbudit české jezdce v boji o body do světového poháru.

Přečteno 2360x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1503315033
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1918219182
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1412714127
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1357713577
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: