in-line bruslení > akce a jízdy

Red Bull Crashed Ice

15.01.2005 - Redakce
Ačkoliv lednové teplé dny vyhnali lidi s bruslema spíše na inline dráhy než na zamrzlé rybníky, jel se v sobotu 15. ledna večer v Praze jedinečný adrenalinový bruslařský závod - na ledě.

Závod "ledního bruslení v korytě" vedl z Hradčanského na Malostranské náměstí. Z osvětlené rampy na Hradčanském náměstí se sjíždělo Nerudovkou umělým zamrzlým korytem s občasnými ledovými schody a skoky. Celá traÂť byla špatně přehledná, televizní diváci viděli více než lidé na místě. Podél tratě nebylo možno projít, takže buď jste viděli začátek, nebo konec, nebo všechno, ale prostřednictvím obrovské obrazovky.
Závodníci byli na místo startu vozeni od cíle mikrobusy, což se jim přes zabarikádovanými ulicemi často nedařilo v požadovaném čase.
Nevím kdo vyhrál, kdo si zlomil ruku nebo ani nedošel na start. Viděla jsem vždy jen kolem sebe prolétnout trojici dobře ozbrojených hokejistů bez hokejky, kteří buď za zatáčkou spadli nebo ne. Závodníci byli vybírány z hokejových družstev. Viděla jsem v mikrobuse jejich protáhlé obličeje. K radosti z jízdy měly hodně daleko. A diváci také.