in-line bruslení > areál Ladronka > aktuálně

Návštěvní řád areálu Ladronka

2.09.2004 - Redakce
"Čtyřicet let jsme tady venčili psy a měnit to kvůli tobě, ty krávo bruslařská, nebudeme", řve na mě pravidelná návštěvnice areálu Ladronka se psem volně pobíhajícím u svého kola. V zatáčce inline dráhy do něj kopne, aby se jí nezamotal do kola. Na rovince se pes rozeběhne a peláší si to nekontrolovatelně bůh ví kam a za čím. Možná právě pod vaše brusle nebo za vaším dítětem. Co s tím? Na pomoc jsem si vzala vyjádření úřadu městské části Prahy 6 k otázkám vzájemného tolerování návštěvníků Ladronky.

"....Základním záměrem akce „ Areál volného času Ladronka" , financované Městskou částí Praha 6, je kromě jiného vytvořit v prostoru břevnovské pláně podmínky pro provozování aktivit volného času. Tento záměr sleduje obecný trend umožnit obyvatelům městských aglomerací relaxačně – sportovní pobyt v přírodním prostředí a v dosažitelné vzdálenosti. Obdobná zařízení jsou v řadě evropských měst na vysoké úrovni a jsou velmi využívána.
Pro nové komunikace budované v rámci „ Areálu volného času Ladronka „ byly až na výjimky využity trasy stávajících cest, byl však z provozních a bezpečnostních důvodů důsledně oddělen pohyb pěších návštěvníků od provozu sportovních aktivit, a to rozdělením komunikací na dvě části s použitím rozličného stavebního materiálu k úpravě povrchu – mlatu a asfaltu. Části cest jsou rozděleny pásem z velkých žulových kostek, který ze strany mlatového povrchu slouží zároveň jako vodící linie pro nevidomé spoluobčany. Využití mlatu pro povrch komunikací se současným zmenšením asfaltových ploch dokladuje citlivý přístup k řešení areálu a odpovídá charakteru parkové úpravy pláně. Podél komunikací byly osazeny lavičky a odpadkové koše, na vstupech do parku byly cesty opatřeny zábranami proti vjezdu motorových vozidel. Nově instalované osvětlení umožní využívat park ke sportu i k procházkám i v pozdní večerní době....
... Pokud nebyl dříve v parku zaznamenán žádný vandalismus, bezprostředně po dokončení stavebních prací se projevil ve značné míře - zničeny byly lavičky i odpadkové koše, vylomeny sloupky, bránící vjezdu vozidel, zastříkány a poškozeny byly informativní tabule. Zákaz volného pobíhání psů nevyplývá z návštěvního řádu parku Ladronka, stanoveného Městskou částí Praha 6, a nemá žádnou přímou souvislost s právě dokončenou I.etapou výstavby „ Areálu volného času Ladronka „. Do návštěvního řádu jsou pouze zapracována některá ustanovení obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č.6/2001 Sb.hl.m.Prahy o ochraně veřejné zeleně, která nabyla účinnosti dnem 1. května 2001. Znamená to tedy, že volné pobíhání psů v parku Ladronka je již vyhláškou zakázáno dva roky, stejně tak, jako na jiných plochách veřejné zeleně v hl.m.Praze, pokud vlastník veřejné zeleně nepovolil výjimku z tohoto zákazu. O případné výjimce ze zákazu není ani nyní uvažováno, a to nejen vzhledem k možnému střetu psa s projíždějícím cyklistou nebo bruslařem, ale i vzhledem k tomu, že zástupci městské části i pracovníci úřadu se naopak často setkávají se žádostmi jiných návštěvníků parku, aby byl zákaz volného pobíhání psů přísněji sledován.
Skutečnost, že v parku byl vybudován základ moderního sportovně – rekreačního areálu, nebrání jeho návštěvníkům, aby byli k sobě zdvořilí, přívětiví a ohleduplní. Všechny vybudované aktivity – cyklistický a bruslařský okruh, vycházkové cesty, dětské hřiště i volejbalové hřiště v třešňovce – mají naopak všem poskytnout lepší možnosti pro chvíle volného času. Ke konkrétnímu příspěvku paní Puklové je nutné sdělit, že cyklistická a in – line dráha je určena pro veřejnost bez rozdílu věku či sportovní zdatnosti. Lze bohužel těžko zcela zamezit tomu, aby nedošlo ke střetu dospělého sportovce s malým dítětem. Takovéto politováníhodné situaci nemohou zabránit ani dopravní značky či upozornění v návštěvním řádu, ani případné tabulky se žádostí o vzájemnou ohleduplnost, které by mohly být nainstalovány podél cyklistické trasy. Je na nás všech – návštěvnících parku – abychom byli k sobě navzájem tolerantní a snad i vstřícnější."
Ing. Michaela Kudrnová, vedoucí odd. správy veřejné zeleně a odpadů
Zdroj: www.praha6.cz

Vzkaz bruslařům: Bruslení patří mezi extrémní sporty. Noste vždy helmu (nikdy nevíte, do jakého stromu nebo sloupu poletíte), popřípadě další chrániče.
Vzkaz pejskařům: Volně pobíhající psi jsou nebezpeční tím, že mohou kdykoliv vběhnout do bruslařské dráhy. Kromě toho, že se zraní bruslař či cyklista, může dojít i ke smrtelnému zranění psa. To platí i pro psy vycvičené.

Přečteno 14048x

Komentáře

Psi v areálu alias MP si vydělává na mzdyPaní, Reagovat
ladronkaHajnal, Reagovat
Re: ladronkaFranta, Reagovat
názorVladimir Šoral, Reagovat
Re: názorkatka, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
aktuálně
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1403714037
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1798617986
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1327013270
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1265712657
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: