in-line bruslení > in-line trasy

Inline bruslení na Ladronce

12.09.2004 - Redakce
Ladronka se stává během posledních let oblíbeným sportovním areálem. Největší měrou k tomu přispěl 3,46km dlouhý asfaltový okruh ve tvaru osmičky s dlouhou rovinkou uprostřed. Okruh, který je součástí oficilání pražské cyklostezky, se stal neplánovaným rájem bruslařů.

Poloha
Areál Ladronka se nachází v městské části Prahy 6, na 2 kilometry dlouhé planině nad velkým strahovským stadionem. Je tedy položen ještě výše než Petřín a tomu odpovídjí i neobvyklé výhledy na Prahu. Od obory Hvězda na Bílé Hoře Ladronku dělí známá dopravní křižovatka Vypich.
Popis trati
Asfaltová dráha není na Ladronce žádnou novinkou. Od televizní věže (blíže ke Strahovu) vedla vyasflatovaná cesta až ke křižovatce Vypich již za fungování známého squatu ve zdejším statku. Již tehdy i nepříliš kvalitní asfalt využívalo pár bruslařů. Ti zajásali v červnu roku 2000, kdy byla dokončeno frézování a asfaltování celého okruhu. U televizní věže se dráha rozšířila v cílové rovince až na 4 metry a zpět zúžila do stometrové smyčky, umožňující plynulý nájezd zpět na dráhu. Následující rovinka ke statku Ladronka je obousměrná, pro pěší je vyhrazen mlatový pás oddělený od dráhy dlažbou. U statku dráha tvoří další, asi čtyřsetmetrovou smyčku s mírným převýšením. Dolní část této smyčky vedoucí k Vypichu, je nejslabším místem celé dráhy – po dešti se zde nejdéle drží voda, v noci jde o jediné neosvětelné místo celé trati a mírný sjezd končí prudší zatáčkou, což je varování zejména pro rychle jedoucí rodiče s kočárky. Dalším slabým místem bude po zprovoznění statku zřejmě křižovatka pěších a bruslařů před jeho vchodem.
Varování a doporučení
Dráha je součástí udržovaného parku, celý areál je vhodný i pro děti, pro které zde bylo vybudováno v blízkosti statku Ladronka hřiště. Dráha je vhodná i pro sportovní jízdu či trénink našich nejlepších bruslařů, avšak mimo odpolední hodiny, kdy je dráha plná dětí na kole i na bruslích a dospělých bruslařů začínajících i pokročilých. Volnější je dráha v ranních a večerních či nočních hodinách. Při noční vyjížďce se doporučuje i na osvětlené dráze takové osvětlení bruslaře, aby byl vidět (nestačí bezpečnostní proužky na oblečení). Potenciálním obecným nebezpečím jsou pobíhající psi, které nezodpovědní pejskaři nemají přivázané. V celém areálu je zákaz volného pobíhání psů.
"Osmička" je registrována jako okruh na tréninkovém deníku, kde si po registraci můžete sami zadávat počet najetých okruhů a po roce tak vidět kolik jste toho najeli nebo srovnávat své výkony s ostatními. 
Služby
Občerstvení zajišÂťuje zatím na dráze pouze stánek u tenisových kurtů (zároveň půjčovna bruslí) nebo „bar“ v budově tenisu. Občerstvení a sportovní zázemí celého areálu včetně půjčovny a sprch ve zrekonstruovaném statku Ladronka se mělo otevírat v červnu 2005, ale vzhledem k neúspěšnému průběhu výběrového řízení na pronájem objektu budou tyto služby pro návštěvníky areálu ještě nějakou dobu nedostupné. V létě lze návštěvu Ladronky spojit s plaváním v nedalekém bazénu Petýnka, v přírodním koupališti Džbán nebo osvěžujícím bazénu přímo v Šáreckém údolí.
Doprava
Ladronka je snadno dostupná městskou dopravou (autobus č. 191 z Anděla, tramvaje č. 15 a 25), tak autem. Parkovat se dá bez poplatku  po celé délce Tomanovy ulice (souběžně s inline dráhou) nebo na kapacitně velmi omezeném parkovišti u televizní věže.

Znáte lepší dráhu na bruslení?
Seznamte nás s novými oblastmi, kde se dá bruslit.
Odměnou vám bude inline zájezd do Švýcarska se Sport-s.

Přečteno 51894x

Komentáře

BEST OFFLOOPez dela Magnatos, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1503315033
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1918219182
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1412714127
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1357713577
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: