areál Ladronka > aktuálně

Statek bude opraven v červnu!

22.03.2005 - Redakce
Oprava bývalého statku Ladronka v Praze 6 bude hotova do konce června. Radnice šesté městské části nyní hledá jednoho nebo více nájemců, kteří budou budovu provozovat. Podle záměru v ní bude lepší restaurace, standardní restaurace s bowlingem, rychlým občerstvením, veřejnými šatnami a sociálním zařízením a půjčovna sportovního nářadí.
Rekonstrukce historické památky pokračuje podle vedoucího odboru správy majetku Václava Pátka podle plánu. Pozdrženy byly práce, které se budou dělat podle požadavku provozovatele. Nájemce potom ještě bude muset místnosti vybavit a také třeba udělat kuchyni a bowlingové dráhy. "Červen se mi zdá velmi realistický," řekl Pátek k termínu pro dokončení všech prací.
Zájemci o provozování restaurací, bowlingu nebo půjčovny sportovního nářadí mohli podávat radnici své nabídky do včerejšího dne. V tuto chvíli, s ohledem na soutěžní podmínky, nelze sdělit, kolik zájemců se sešlo. Nabídky nyní posoudí komise a potom radní. Budou hodnotit například podnikatelský záměr a výši investic i nájemného.

Podle původních plánů měla rekonstrukce bývalé usedlosti skončit už v lednu. Zjistilo se však, že některé prvky jsou v horším stavu, než se předpokládalo. Dělníci navíc našli černou kuchyni a odhalili starou studnu. Musel se proto upravit projekt. Cena oprav kvůli tomu podražila o devět na 57 milionů korun, o něž se dělí dejvická radnice a magistrát.

Ladronka, jejíž dějiny sahají do 17. století, bude po rekonstrukci sloužit jako zázemí pro okolní rekreační areál. Projekt opravy usiluje podle architektů o skloubení historické památky s moderní architekturou. Třeba půjčovna bude v novém proskleném objektu.


Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@p6.mepnet.cz
tel. 220 189 957

Přečteno 8478x

Komentáře

nebude :-(redakce, Reagovat
auta na drazeredakce, Reagovat
Re: auta na drazechew-z, Reagovat
Re: Re: auta na drazeredakce, Reagovat
Re: Re: Re: auta na drazechew-z, Reagovat
krizepavel, Reagovat
proc to ...chew-z, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
aktuálně
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: