areál Ladronka > historie a plány

Rozšíření areálu Ladronka dostane evropské dotace

17.09.2009 - Redakce
Rozšíření Areálu volného času Ladronka získalo nejvíce bodů při schvalování evropských peněz plynoucích z Operačního programu Praha - Konkurenceschopnost. Bruslařský okruh by tak dle projektu měl být prodloužen až na pláně u Vypichu a propojen později s oborou Hvězda pomocí tunelu.
„Kromě náročných formálních požadavků projekt hodnotili nezávislí experti, kteří posuzovali například zvýšení kvality životního prostředí, efektivnost projektu, zájem občanů o projekt nebo zkušenosti Prahy 6 a její schopnost projekt zrealizovat,“ vysvětlil radní Ondřej Balatka, který vede tým zajišťující možnosti financování projektů Prahy 6 z prostředků Evropské unie. „O náročnosti procesu získání peněž z Evropské unie vypovídá i jeho délka. Příprava projektu Areál volného času Ladronka trvala 3 měsíce a jeho samotné hodnocení šest měsíců,“ dodal Balatka.

Stručný popis projektu

Areál volného času Ladronka (II. a III. etapa)
Jde o nevyužívanou přírodní plochu o ploše 5,9 hektaru, která je dána zejména její polohou. Plocha je situována v těsné blízkosti velmi frekventovaných komunikací (křižovatka směr Motol, napojení na dálnici D5 a propojení na silnici E 48), což má za následek, že je zatížena vysokou mírou hlučnosti a prašnosti.

V rámci projektu bude provedena revitalizace nevyužívaných a neudržovaných ploch a tím bude rozšířen Areálu volného času Ladronka. Projekt zahrnuje výsadbu zeleně, vytvoření nového bruslařského, pěšího a cyklistického okruhu a vytvoření podchodu pod ulicí Kukulova na Vypichu, který umožní chodcům, bruslařům a cyklistům bezpečně překonat tuto frekventovanou komunikaci.

Areál volného času Ladronka bude v budoucnu propojen s Oborou Hvězda. Významně tak bude rozšířen dopad projektu, neboť Obora Hvězda je místo odpočinku a relaxace mj. pro obyvatele sídliště Petřiny, kteří nyní budou moci využívat přímo navazující park Ladronka.

Kontext projektu
V letech 2002 – 2005 realizovala Praha 6 rozsáhlý projekt rekonstrukce usedlosti Ladronka a obnovy přilehlého parku. V rámci projektu „Areál volného času Ladronka – I.etapa“ byla rekonstruována historická budova usedlosti Ladronka a proběhla obnova přilehlého parku. Součástí obnovy parku bylo vybudování zklidněných pobytových zákoutí s lavičkami, cyklostezky, in-line dráhy a dětského hřiště. Dále bylo v usedlosti Ladronka vybudováno kulturně společenské a sportovní centrum s kavárnou, restaurací, půjčovnou sportovních potřeb a sociálním zázemím.

Zdroj: www.praha6.cz

Projekt Areál volného času Ladronka – I. etapa získala prestižní ocenění Stavba roku 2006 za ojedinělé oživení opuštěné usedlosti zajímavě spojující původní a nově vytvořené části, se zřetelem k přívětivým krajinným úpravám každodenního rekreačního prostředí a zvláštní cenu poroty v soutěži Best of reality 2006.

Areál parku Ladronka je dnes místem, které slouží k setkávání veřejnosti ať již při akcích sportovního či kulturního a sociálního charakteru. V současné době patří areál k neoblíbenějším a nejpopulárnějších místům mezi pražskými příznivci inline, zejména pro svůj velmi kvalitní povrch a rovinatý terén.

· velikost revitalizované plochy – 5,9 ha – velikost 14 fotbalových hřišť
· dotace ve výši 46,2 mil. Kč, což pokryje 92,5% celkových nákladů projektu
· realizace projektu: 11/2009 - 05/2010
· projekt získal 69,5 bodu a stal se tak absolutně nejlépe hodnoceným projektem ze všech doposud předložených projektů v oblasti Revitalizace a ochrana území, druhý nejúspěšnější projekt měl o více než 9 bodů méně

Přečteno 4504x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
historie a plány
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1238312383
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1367513675
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1186911869
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1120011200
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: