in-line bruslení > areál Ladronka > v létě

Léto na Ladronce

1.09.2004 - Redakce
Vysoké letní teploty pobytu na Ladronce příliš nepřejí. Otevřená travnatá pláň má na své ploše jen málo stromů, pod kterými najdete ochranu v podobě stínu. O to příjemnější jsou brzká osvěžující rána nebo teplé večery, kdy nepřijdete o romantiku ani při rychlé jízdě na bruslích po osvětlené dráze, ani při pozorování tmavnoucí oblohy nad Prahou.

Nejznámějším lákadlem pro strávení letního dne na Ladronce se stala in-linová dráha, určená bruslařům začínajícím i prokočilým, cyklistům, a její štěrková část i pěším. Pohyb po dráze má svá psaná i nepsaná pravidla, na které většina návštěvníků přijde časem sama, někteří pejskaři však ani po rozumném vysvětlení nebo asistenci městské policie.

Co všechno se dá v létě na Ladronce dělat?

Rozumní rodičové využívají tuto asfaltovou dráhu k výuce jízdy na kole nebo na bruslích svýBruslaři musí předvídat chování dítětech ratolestí v dopoledních hodinách. Dráha je volnější a je méně pravděpodobné, že by dítě způsobilo na dráze karambol.
Po 15. hodině patří dráha většinou lidem, kteří si sem přišli odpočinout po práci, vyvětrat se na čerstvém vzduchu, pokecat přitom s přáteli a udělat něco pro svou postavu. Rychlejší bruslaři si dopřejí volnější dráhu v časných ranních hodiny nebo až později večer. Přestože je dráha osvětlená, noste po setmění na sobě blikačku, nebo i čelovku. Lépe se tak budou orientovat v "hluchých světelných místech" především vaši spolujezdci.
Po trvalejších nebo prudších deštích zůstává asfalt mokrý pod stromy v již zmíněném zatáčejícím úseku u Vypichu a u starého dětského hřiště (to je ale dobře zdálky vidět).Bílé značky na asfaltu jsou za deště zrádné Pozor na nastříkané bílé znaky na asfaltce, které usychají jako poslední a jsou vlhké velmi zrádné (znaky cyklistů, přerušovaná čára atd.).

Běh a chůze jsou pocelé Ladronce neomezené. Běžcům doporučuji již vyběhanou stezku po trávě po pravé straně ve směru na Vypich a klidnou rozcvičku v Třešňovce. Při přecházení dráhy se raději rozhlédněte. Někteří bruslaři jsou skutečně velmi rychlí a na bruslích se brzdí skutečně špatně.
Chloubou celého areálu je i pravidelně upravovaný travnatý prostor pro několik stovek piknikujících a dva amatérské fotbalové manšafty. Sice jsem tam ještě nikdy tolik lidí piknikovat nebo hrát fotbal neviděla, ale místa je tam skutečně hodně :-) Kromě fotbalistů - amatérů, kteří využívají bran uschovávaných Volejbalové hřiště v sadu Třešňovkau starého dětského hřiště, se na ladronský trávník přijdou vyklusat i profesionální fotbalisté, kteří trénují na nových hřištích nedalekého strahovského stadionu. Rozlehlost parku se nabízí i pro petanque, kroket, badminton nebo baseball, staré asfaltové hřiště u tenisu zdobí koš na basketbal.
Volejbalisté mají k dispozici hřiště v Třešňovce za statkem Ladronka. Dále již potřebujete jen pár kamarádů, vlastní síť a míč. 

Dětem je určeno oplocené nové dětské hřiště přímo u statku Ladronka. Kromě houpaček, lanové pavučiny a prolézaček, klouzačky a točivé tyče, si zde můžou děti naplnit kyblíček kamínky a vysypat si je do kNové dětské hřiště u statku Ladronkaočárku. Uznejte, že je to lepší alternativa než písek, který na dětském hřišti chybí. Pískoviště nemá ani staré dětské hřiště, na kterém jsou klasické staré železné prolézačky a nedávno namontované nové lavičky. Staré hřiště je narozdíl od nového ve stínu, ale už dlouho jsem tam neviděla hrát si nějaké dítě. Pokusem o dětské hřiště byl v době normalizace zřejmě i betonový artefakt, z něhož dnes u tenisových kurtů již zbylo jen torzo. 

Jediným zpoplatněným sportovištěm jsou na Ladronce tenisové kurty (je jich tu celkem 5), z nichž na jednom se hraje díky osvětlení i po setmění. Zdarma si můžete zahrát na cvičné zdi.

Co tu zatím chybí?
- malé občerstevní nabízí půjčovna bruslí u tenisových kurtů, ale najíst se a uhasit žízeň pivem musíte na Bělohorskou
- veřejné záchody, návštěvníci parku vše vypotí :-(. Snad se na pořádné zázemí můžeme těšit v příštím roce ve 
zrekonstruované Ladronce... O výstavbě veřejných záchodů na Praze 6 čtěte zde.

AKTUALIZACE - REKONSTRUOVANÝ STATEK JE JIŽ OTEVŘEN

- občasná kontrola městských strážníků (městská policie Prahy 6 je na tel. č. 224312359)

- zpomalující pásy pro auta projíždějící ulicí Tomanova souběžnou s parkem Ladronka

- piknikové plochy a ohniště, kde by se dal příjemný den v zeleni zakončit například opékáním vuřtů (takové ohniště bylo skutečně v jednom z předkládaných návrhů...)

Novější fotografie najdete ve fotogalerii.

Přečteno 191368x

Komentáře

in-line mapa PrahaImre, Reagovat
Re: in-line mapa PrahaTomáš, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
v létě
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1499614996
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1916519165
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1411014110
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1355813558
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: