in-line bruslení > in-line trasy

Nová in-line dráha na brněnské Rivieře bude v roce 2011

5.10.2009 - Redakce
Zajezdit si v klidu a beze strachu z cyklistů, pejskařů nebo maminek s kočárky, to je sen mnoha in-line bruslařů v Brně. Splnit jim ho má nová in-line dráha, která vyroste spolu s dalšími vyaqsfaltovanými stezkami v areálu koupaliště Riviera. Pokud budou peníze, mohla by být hotova v roce 2011.
Dráha má nabídnout nejen možnosti bruslařům, kteří se nechtějí mačkat na přeplněných cyklostezkách, ale má i pomoct chátrajícímu areálu koupaliště. „Riviera potřebuje celoroční provoz. Chceme, aby tu bylo živo nejen v létě. V zimě proto plánujeme na dráhu položit led, aby mohla sloužit rekreačním bruslařům i pro trénink rychlobruslařů,“ uvedl brněnský radní Jaroslav Suchý.
Podle města má areál pro umístění dráhy ideální podmínky. „Je sem výborné dopravní spojení, je to u řeky a Riviera má ohromný potenciál, který musíme využít. Navíc plánujeme propojit budoucí dráhu s malou, která už vznikla naproti v areálu Favoritu. To umožní in-line bruslařům přejíždět z jedné do druhé a nabídne jim to zase další možnosti,“ popsal plány města náměstek brněnského primátora Ladislav Macek.
Podle Suchého nebude město stavět jen ovál, který bude mít délku asi tři sta třicet metrů, ale opraví a nově vyasfaltuje i cesty po celém areálu koupaliště. „Díky tomu sem začnou jezdit i bruslaři, kteří se jen chtějí projet nebo úplní začátečníci, kteří se tu bez nebezpečí pro sebe i okolí naučí zvládat základní techniku bruslení,“ myslí si Suchý.
Rivieru provozuje společnost Starez-Sport. Předseda představenstva společnosti Jiří Spousta možnost oživení areálu vítá. „Na zámeček i jeho okolí je smutný pohled, musíme s tím něco udělat, aby to tam bylo atraktivní nejen v létě, ale i v ostatních ročních obdobích. Kromě in-line dráhy proto plánujeme opravit i zámeček, ve kterém potom budeme pořádat konference nebo různé kulturní akce,“ nastínil možnosti využití areálu Spousta.
Město chce koupaliště přivést k životu už delší dobu. Původně tak mělo být v místech plánované in-line dráhy dopravní hřiště. „Pak jsme usoudili, že druhá možnost je lepší. To neznamená, že jsme myšlenku hřiště úplně opustili, počkáme na výsledky studie, která ukáže, jestli by tu obě věci nemohly být současně, ale in-line dráha má přednost,“ řekl předseda dopravní komise Rady města Brna Josef Veselý. Studie má být zpracovaná do všech detailů příští rok. V roce 2011 by tak dráha mohla být hotová. Pokud na ni město v té době už bude mít peníze.
Doba jejího vzniku totiž závisí především na tom, jak rychle se Brnu podaří získat dotace z Evropské unie. „Nevím ještě přesně, kolik to bude stát, odhaduji tak deset až patnáct milionů korun. Velkou část toho nám zaplatí peníze z Bruselu. Letos už bohužel podat žádost nestihneme, musíme proto počkat na příští rok,“ povzdechl si Veselý. Protože okolnosti město nutí k čekání, rozhodlo se čas využít zpracováváním dalších nápadů. „Máme vytipovaná ještě další místa, kde můžou vzniknout nové in-line dráhy, třeba v Kohoutovicích nebo v Židenicích. Proto je chceme zapracovat do žádosti o dotace a díky tomu se nám možná povede udělat všechno dohromady,“ dodal Veselý.

Zdroj: www.denik.cz, David Taneček

Přečteno 1755x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: