Úterý 23. duben 2024
In-line bruslení

Bruslení z Brna podél řeky Svitavy

14.08.2009 - Redakce
V Brně se konečně milovníkům jízdy na bruslích s kolečky alespoň trochu může vyloudit na tváři úsměv. Kromě tradičně přeplněné stezky k nákupnímu centru Olympia, kde se běžný bruslař často i přetlačuje s cyklisty a jinými bruslaři, máme možnost projet se bez toho, aby jsme se cítili jako na Václavském náměstí. Na východě Brna vznikla kvalitní cyklostezka Brno – Obřany – Bílovice nad Svitavou, která je součástí mezinárodního koridoru Jantarová stezka.

Délka a dočasná omezení

Stezka začíná v ulici Babická v  Obřanech, kam se lze dostat tramvají, a končí v BílovicíchBruslení na Jantarové stezce u Brna nad Svitavou u příjemné restaurace. Délka 3,7 km nikterak neoslňuje, ale za situace, kdy Brno nabízí inlinistům minimum možností, kde rozvíjet svého koníčka, jsou nejen místní bruslaři rádi za každý kilometr. A to platí o stezce Obřany - Bílovice dvojnásob. Stezka vedoucí kolem řeky Svitavy umožní inlinistům nejen ukojit touho po projetí, ale samotné vedení stezky krásnou přírodou je velkým zážitkem. Oficiálně bude stezka otevřena až v měsíci září (r. 2009), bruslaři si však zážitek z jízdy mohou dopřávat již nyní. Nebezpečné úseky jsou v posledních týdnech  upravovány a po břehu řeky bylo vytvořeno hrazení, tak aby se eliminovala možnost zranění.

Povrch a profil trati

Celá stezka má ideální povrch, na kterém i za vlhka kolečka bruslí pěvně drží. Vhodný  je i charakter trasy, který nabídne několik mírných klesání a zatáček. Bruslař si svojí jízdu může okořenit i dvěma podjezdy pod vlakovými mosty. Na ně však dávejte pozor a svoji rychlost přizpůsobte faktu, že za roh mostu nevidíte - je tu tedy Bruslení na Jantarové stezce u Brnamožnost srážky. Za deště se na stezce tvoří nánosy bahna z okolního lesu a stezka tak bývá často na mnohých místech znečištěna, což zejména po rychlém klesání může i zdatnému bruslaři činit obtíže.
Do budoucna je plánována instalace zrcadel do nepřehledných míst a naznačení pruhů na stezce. Stezka je využívána hojně jak inlinisty ale i cyklisty a proto je zapotřebí dbát zvýšen opatrnosti. Věřím však, že i díky své poloze lehce na periferii města Brna, se stezka nestane natolik přetěžovanou, tak jak tomu je na stezce k nákupnímu centru Olympia.

Doprava a občerstvení

Dopravit na začátek stezky se můžete jednak MHD, nebo autem, které lze nechat zaparkováno na parkovišti u tramvaje nebo přímo podél ulice Babická. V opačném směru můžete auto nechat přímo u restaurace Sokolovna v Bílovicích nad Svitavou, kde se můžete zároveň občerstvit, ale pozor v bruslích se do restaurace nesmí.
Tak neváhejte a vydejte se do krásné přírody podél řeky Svitavy.        

Autor: Pavel Pichler

Přečteno 2610x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

Areál Ladronka

Slet Čarodějnic na Ladronce - 30. dubna 2016 od 12 do 21 hod.

20.04.2016 - Redakce
Slet Čarodějnic na Ladronce je tradiční akcí nejen pro obyvatele Prahy 6, ale pro celé město i široké okolí. Tato filipojakubská oslava v areálu Ladronka patří mezi největší u nás, nejen v Praze. Vstup na Čarodějnice na Ladronce a veškerý program jsou zdarma!
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: