in-line bruslení > lidé na bruslích

Petr Lochman

22.03.2005 - Redakce
Vloni získal osm vítězství v tuzemských i zahraničních soutěžích a je jedním z nejlepších in-line bruslařů u nás. Sympatický, přátelský a otevřený - tak se dá charakterizovat Petr Lochman (31) z Napajedel, pro něhož je jízda na bruslích koníčkem i hlavním zdrojem obživy.

Sport má in-line bruslař v krvi, závodění - i když v běhu - se věnoval už jeho tatínek. Na základní škole hrál Petr Lochman házenou a poté přesedlal na cyklistiku. "Začal jsem s ní ve 12 letech a vytvořila u mě nezbytný fyzický základ, který si na bruslích stále udržuji. Na kole jsem vlastně závodil až do roku 2003, plnil jsem ale týmové úkoly. Jako bruslař soutěžím sám za sebe," poznamenal sportovec.

Únor a březen je hlavním obdobím přípravy na sezonu, která trvá od dubna do října. "Během sedmi měsíců musím zvládnout až šedesát závodů, abych si na sebe vydělal. Hlavní příjmy mám totiž z bruslení, jinak kreslím mapy. Tři čtvrtiny výdělku ale pocházejí ze sportu," sdělil Lochman. Jeho den má pevný program. "Vstávám v šest nebo o půl sedmé a jdu běhat. Pak se nasnídám a kreslím mapy. Následuje jízda na kole a po hodině rekonvalescence speciální bruslařský trénink - cviky na sucho, které napodobují jízdu na bruslích," popsal.

Také stravování vyžaduje disciplínu. Odpočinkové dny, kdy si dá, na co má chuÂť, si dopřeje pouze dvakrát do měsíce. "Jinak jím hlavně těstoviny, suchary a tmavé pečivo. Nezbytnou složkou je také zelenina, "prozradil svůj sportovní jídelníček s tím, že maso konzumuje hlavně sójové a v menší míře kuřecí.

Na bruslích dosahuje běžně rychlosti 35 až 40 kilometrů za hodinu, jeho maximum na rovině je 57 kilometrů v hodině. "Při závodu je důležitý už samotný start. Potom se řídím instinktem. Bruslení není jenom práce nohou, chce to také ostré lokty a hlavu, která myslí, "vysvětlil. In-line bruslení je tvrdý sport. "Když člověk spadne, nemá odřeniny, ale spáleniny, které se hojí mnohem déle. Nějaké ty šrámy na těle mám v podstatě neustále," připustil Petr.

Do budoucna má spoustu plánů. Jedním z nich je účast na mistrovství světa. "Kluby mě nechtějí podpořit, protože pro ně vzhledem k věku nejsem perspektivní. Rozhodl jsem se ale, že pojedu sám. Elitní mistrovství světa bude letos v Číně, a co se týká financí, odhaduji to na sto tisíc" uzavřel sportovec, z něhož neustále dýchá optimismus a dobrá nálada.

Článek převzat z www.zlinskenoviny.cz

A protože se Petr Lochman stává důležitým spolupracovníkem redakce Ladronky, budeme zde postupně zveřejňovat informace o tréninku, vybavení, údržbě bruslí i těla :-). Také přislíbil, že do systému www.treninkovydenik.cz vloží ty nejlepší in-line a cyklo okruhy a tratě, které za léta tréninku poznal.

Přečteno 8308x

Komentáře

Petře Peřte.... Reagovat
?pavel, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
lidé na bruslích
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1505015050
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1918519185
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1413014130
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1358613586
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: