in-line bruslení > reportáže

Kolo Okolo VII - Karlovy Vary a Svatošské skály

28.08.2008 - Darina Zíbová
Po několikadenním rozjímání nad krásnými letními dny doma uprostřed rodiny a kamarádů jsme se o víkendu hned na začátku srpna vydali do Karlových Varů, kde jsem si chtěla projet trasu, o které mi opět vyprávěla kamarádka, co v tomhle městě studovala a bruslit jezdila do přírody kousek za město. Počasí vyšlo parádně a my si prima zajezdili, a tak v rámci mého letošního Kola Okolo ještě předposlední nápad pro vás, kam můžete na brusle a jak se vám tam bude líbit.

Karlovy Vary  jsou známým lázeňským městem, kam se za kulturou nebo relaxací alespoň jednou za život asi vydá většina poznáníchtivých turistů. Jako město jsou Vary hezké, kolem je spousta kopečků, kam se dá vyrazit na výlet, vřele doporučuji, okolí je tady vážně nádherné. No a pak samosebou ještě můžete popít léčivých vod, které často chutnají, jak když jste si nastrouhali kousek zábradlí :-) A Termál, bazén s teplou vodou tady mají, a jestli si to dobře pamatuji, je v patře a plavete venku a jako děcko mě to tam úplně okouzlilo. A last but not least, ve Varech si po procházce parkem nebo až slezete z těch kopečků, můžete zajít pěkně zabruslit, protože skrze Vary protéká řeka Ohře, a kde teče řeka, bývá i cyklostezka, a kde je u řeky pěkná cyklostezka, dá se většinou i dobře bruslit. 

První kousek k bruslení je přímo ve městě, obě trasy, o kterých dnes píšu, jsou na cyklostezce č. 204, která prochází kousek skrz a pak kolem města, a dá se po ní jet, ale ne po celé délce se ve městě setkáte s dobrým povrchem, v zákrutu řeky jsou velké dlaždice, kde ze spár vylézá hodně nahoru asfalt a často hrozí, že se přerazíte, ale projet lze. Nejlépe si přímo ve městě zajezdíte na úseku od mostu, co spojuje Náměstí republiky a dopravní uzel ulic Hybešova a Pobřežní, na mapě to lehce najdete. Odtud je velice pěkný asfalt a po tomto břehu dojedete, až už to dál nepůjde, protože skončí asfalt a začne chodník pod betonovým dopravním čímsi velkých hlavních ulic, určitě poznáte, že dál jezdit nemá cenu. Bruslení tady není dlouhé předlouhé, ale pojedete hezkým prostředím, koryto Ohře je tady otevřené, kolem kvetou kvítka a je to tu malebné. 

Ale hlavní bruslařská atrakce na vás čeká za Karlovými Vary, nejlépe ji najdete, když budete sledovat již zmiňovanou cyklostezku č. 204 do městské části Doubí, kterou projedete, a na jejím konci budete mít nalevo malé parkoviště, kde můžete nechat auto. Dál je silnice uzavřena zákazem vjezdu motoristům, nicméně občas po ní přeci jen nějaké auto projede, ikdyž velice zřídka. Odtud už můžete bruslit, jen pozor, čeká vás dost prudký sjezd, kde je na konci navíc ještě fendr pro zpomalení aut. Osobně doporučuji kopec sejít a bruslit v klidu a pohodě už rovinkou až ke Svatošským skalám, skalním útvarům, co uvidíte na druhém břehu řeky Ohře. Trasa vhodná k bruslení, odpočtu-li sjezd, je asi 2,6 km dlouhá v jednom směru, se sjezdem to budou tak 3 km. Povrch je na ní dobrý, ne úplně hladký, ale pro bruslaře v pohodě, jen v jednom místě je asfalt, asi po zimě, hodně vyklechtaný, je to na ploše cca 10 metrů, ale to je jediné horší místo. Abych nezapomněla, cestou budete muset překonat ještě dva další zpomalovače aut, ale to není žádná vážná překážka. 

Na Svatoškách je občerstvovna, upozorňuji, že nepatří k nejlevnějším a v sezóně vás neobslouží moc rychle, ale je tam a občerstvit se lze. A kdybyste chtěli dát brusle do batohu a udělat si ještě výlet, pokračujte přes houpací most už pěšky až do městečka Loket, kde je to moc pěkné a jsou tam mraky restaurací a zachovalý hrad a zpátky do Varů můžete jet na kánoi, no, Karlovarsko je prostě báječné místo, jeďte tam a vyražte na brusle, budete spokojeni. Zdravím z  Plzně, Darča M.

 

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč od CK Trip a CK KUDRNA.

Přečteno 2946x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407714077
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: