in-line bruslení > škola bruslení

In-line bruslení - sport pro mé dítě?

16.05.2009 - Zdeněk Pokorný
Mnohý rodič hned po narození dítěte přemýšlí o tom, čím jeho dítě jednou v životě bude. Často se snaží přivést svého potomka k nějakému sportu, stále je to totiž nejlepší prevence proti různým sociálně - patologickým jevům. Tytam jsou doby, kdy si děti mohly vybrat jen mezi hokejem a fotbalem. Dnešní nabídka je mnohem širší, velký boom prožívají všechny formy in-line bruslení, zcela logicky se tak nabízí otázka: "Nechat moje dítě závodně bruslit, ano, či ne?"
V kolika letech začít?

Než si zodpovíme otázku, zda vůbec ano, musíme si říct, odkdy lze se závodním bruslením začít. In-line bruslení patří ke sportům, s nimiž lze začít ve velmi raném věku. Prakticky od chvíle, kdy dítě brusle ovládá, můžeme začít s tréninkem a závody. Nejšikovnější děti mohou začít závodit už kolem čtvrtého roku života, pozdní začátek pochopitelně ničemu nevadí.

Kolik mě to bude stát?

I když chceme svému dítěti dopřát to nejlepší, finanční stránka rozhodně není zanedbatelná. Zpočátku vystačíme s klasickými dětskými fitness bruslemi, kdy kvalitní brusle lze zakoupit v ceně kolem 1500 Kč, helmu lze použít cyklistickou, chrániče lze koupit za pár stovek, nějaké to tričko a šortky doma určitě najdeme. Starší děti už zřejmě budou potřebovat brusle závodní, zde už bude potřeba sáhnout hlouběji do kapsy, juniorské závodní modely začínají zhruba na částce 3000 Kč. Rychlobruslařských oddílů u nás přeci jenom ještě tolik nefunguje, trenéry jsou především bruslařští nadšenci, a tak příspěvky za členství v klubu nebudou nijak závratné. Asi největší zátěží pro rodinný rozpočet tak asi bude položka cestovné. Pokud chcete zvládnout většinu závodů alespoň dvou našich nejvýznamnějších bruslařských seriálů, projedete prakticky celou republiku. Na druhou stranu ale zase nemusíte řešit, kam na rodinný výlet.

Proč ano, proč ne?

Asi nečekáte, že vám na inlajnovém portálu budeme tvrdit,  že in-line bruslení je pro dítě špatné. Drobné negativum oproti kolektivním sportům je v tom, že dítě bude přeci jen v menším kolektivu a nemůžeme asi čekat, že bude mít  v oddíle třeba patnáct vrstevníků jako v hokeji. Naopak zase nemusíme mít strach, že se dítě bude muset podřizovat ostatním spoluhráčům. Když bude chtít být nejlepší, je to jen na něm, když bude chtít jezdit jen pro radost, bez problémů může beze strachu, že to bude kazit ostatním. To, že bruslení patří k nejzdravějším sportům, jsme zmiňovali už několikrát. U dětí ale pochopitelně dbáme na všestrannost. I to nám díky poměrně krátké in-lineové sezóně nebude činit problémy a dítě se bude moci věnovat i jiným sportům.

Kam dítě přihlásit?

Jak jsme se již zmínili, klubů věnujících se mládeži je stále poměrně málo. K výběru toho správného klubu pro vaše dítě máte několik možností. Většinu z nich lze najít na internetových stránkách, vhodnou příležitostí k získání potřebných kontaktů je návštěva in-lineových závodů. Nám známé kontakty na in-line kluby vám nabízíme níže, další zde neuvedené můžeme dořešit v diskuzi.

Závěr

Jak článek napovídá, můžeme in-line bruslení jako sport pro vaše dítě vřele doporučit. A to jsme ještě nezmínili jeden významný argument. In-line bruslení je opravdu sportem pro všechny generace, v čemž opravdu nemá konkurenci. Bez problémů se tak na závodech může setkat babička se synem a vnoučetem a nikomu to nepřijde divné. Navíc závody jsou především společenskou zábavou a oslavou bruslení. Kromě silničních závodů lze pochopitelně provozovat i další in-line disciplíny, zde to ovšem s kluby věnujícími se mládeži bude ještě horší.

Ať už tedy z vašeho dítěte vyroste nová Sáblíková či získá vaše dítě smysluplnou náplň volného času, vždy mějte na paměti, že k nejhorším zažitkům z bruslařských závodů patří pohled na ambiciózního rodiče řvoucího na své ubrečené dítě, které v závodě "neuspělo". Vítězstvím by pro nás měl být pohled na radostně se klouzající dítě. 

In line kluby pracující s mládeží

BK Náchod
Black Ice Brno
BO TJ Iguana Žďár nad Sázavou
BZK Praha

DDM Modřany

ICHŠ Třebíč
Inlajn cz
Inline Skating Club Praha
KSB Benátky nad Jizerou
KSB Krupka
Sokol Šumperk Inline Team
SSC Otrokovice
SWAT VIK inline speed team


Přečteno 4915x

Komentáře

KlubyZdeněk, Reagovat
oddíly, věnující se dětem, v PrazeMartin, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
škola bruslení
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: