in-line bruslení > in-line trasy

Bruslení na Vysočině - Jihlava

29.06.2008 - Zdeněk Pokorný
Naše druhá zastávka Vysočinou nás zavede do krajského města - Jihlavy. Slavné hokejové město není mekkou in line bruslařů, což de facto potvrdí i tento článek. Přesto nemusíte při návštěvě největšího města Vysočiny nechat brusle ležet doma.

Cyklostezka u Vodního ráje Jihlava

V prostorách obchodního centra, za Vodním rájem, se nachází poměrně nová cyklostezka. Té jsem si všimnul při návštěvě malebného a útulného aquaparku - opravdové chlouby Jihlavy. Pochopitelně jsem proto při další návštěvě vzal s sebou i brusle. Začátek trasy vypadá nadějně.

Naleznete zde zázemí pro nazutí bruslí s několika lavičkami. Pokud jste připraveni k vyjížďce,  můžete zvolit, zda se dát doprava či vlevo. Já jsem zvolil cestu vlevo směrem k obchodnímu domu Kaufland. Stezka je zde poměrně úzká, kvalita asfaltu  velmi dobrá, cesta podél řeky  příjemná. Po několika metrech se stezka rozšiřuje o chodníček, což je určitě příjemné, zvlášť pokud potkáte skupinku cyklistů – ti se vám tak mohou pohodlně vyhnout. Podél stezky potkáváte další odpočívadla, bruslařská euforie vrcholí! Bohužel doslova – po několika metrech totiž stezka u Kauflandu končí. Ujeto máte sotva 800 metrů. Je pravda, že potenciál k dalšímu rozšíření stezky tu je. No nic, nezbývá než se otočit a doufat, že opačným směrem nás bude čekat ještě lán cesty. Opravdu ale skončíme jen u doufání. Od našeho základního stanoviště nás čeká již jen dalších pár set metrů. Po zdolání asi stometrové "motocrossové" asfaltky se sice napojíme na další stezku, u té se však musíme smířit s horší kvalitou asfaltu a cestou podél hlavní silnice. Navíc se opět nedočkáme nějaké nekonečné trasy. Po dalších pár stech metrech stezka končí a vy se tak musíte vydat nazpět. Jak je patrné, stezka u Vodního ráje je spíše zklamáním. Zpočátku velmi nadějně vypadající trasa  rychle končí. Na trénování fyzičky tedy tato cyklostezka určitě není.

Kvalita trati

Povrch trati je zejména v okolí Vodního ráje velmi dobrý a šířka dostatečná. Pokud se napojíme na stezku směrem do centra města, zde už je to s kvalitou povrchu podstatně horší. Nevyhneme se i několika nebezpečným kanálům či asfaltovým výmolům.  Délka trati je zatím nedostatečná, více jak rodinné svezení od ní nečekejte.

Mimobruslařské možnosti

Dominantou stezky je velmi pěkný aquapark Vodní ráj. Podél stezky je několik odpočívadel, na takto krátkou stezku je jejich počet nadstandartní. Občerstvit se můžete ve zmiňovaném aquaparku, v blízkosti stezky naleznete obchodní centum s mnoha obchody.

Závěr

Stezka u Vodního ráje rozhodně zatím nesplňuje nároky bruslařů na kvalitní a dlouhou jízdu. I jihlavská radnice plánuje možnosti bruslařů vylepšit, potenciál, stejně jako v sousední Třebíči, tu je. Zatím můžete spojit návštevu sympatického aquaparku s pohodovou  rodinnou jízdou.


Příště: Žďár nad Sázavou

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč od CK Trip a CK KUDRNA.
Přečteno 4205x

Komentáře

Bruslení na Vysočině - JihlavaNaďa, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407614076
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: