in-line bruslení > in-line trasy

Bruslení na Vysočině - Žďár nad Sázavou

7.07.2008 - Zdeněk Pokorný
Dnešním článkem zakončíme naši trilogii týkající se bruslařských terénů na Vysočině. Předchozí dvě stezky náročného bruslaře rozhodně neuspokojily. Jak je to s in line bruslením v rodišti naší nejlepší rychlobruslařky? Nebudeme vás dlouho napínat a již předem musíme říct, že Žďár nad Sázavou bruslaře rozhodně nezklame! A to ani ty náročné.

Cyklostezka Žďár nad Sázavou - Pilská nádrž


Stezka začíná blízko centra Žďáru, velmi dobře lze využít parkoviště u Domu kultury, které je překvapivě zdarma. Zde už se můžete přezout do bruslí, ke stezce je to nějakých 200 metrů.
Začátek šestikilometrové stezky vede Žďárem nad Sázavou, končí nejhezčím úsekem u Pilské nádrže. Po celé délce stezky se nepotkáte s žádnou nepříjemnou změnou týkající se kvality asfaltu. Mezi nevýhody stezky patří její kratší délka a dva nenavazující úseky, kdy se k pokračování stezky musíte  dostat přes pozemní komunikaci. Velmi příjemný je naopak dostatek občerstvení na trati, výborný je už zmiňovaný závěrečný úsek u Pilské nádrže.    


Kvalita trati

Povrch trati je velmi dobrý. Stezka ve Žďáru je poměrně hodně frekventovaná a obsahuje dva sice krátké, ale poměrně prudké sjezdy, které mohou při nedostatečném prostoru působit potíže. Jak jsme již napsali, stezka není souvislá a dvakrát se na ni musite napojit přes klasickou silnici. Především první napojení může dělat začátečníkům problémy, neboť vede z kopce. Druhé napojení už takové problémy nedělá a navede vás do krásného prostředí Pilské nádrže, kde si připadáte jako u moře, svištíte si to po nádherném asfaltu, prostě paráda!

Mimobruslařské možnosti

U obou "přerušení" stezky se nachází "občerstvovací stanice". Příjemná je především hospůdka, která se jmenuje Na Stezce (nebo tak nějak). U Pilské nádrže můžeme hovořit spíše o stánku s občerstvením. Asi 200 metrů za koncem stezky se v obci Polnička nachází další velmi  příjemná restaurace. Vykoupat se pochopitelně můžete v Pilské nádrži, v jejím okolí najdete i dětská a sportovní hřiště.

Závěr

Cyklostezka ve Ždáru nad Sázavou rozhodně snese přísná česká měřítka a zejména její závěr u Pilské nádrže byste si neměli nechat ujít! Věřme, že se na kvalitě stezky negativně nepodepíše plánovaná výstavba aquaparku u Pilské nádrže.
Zbytek Vysočiny už je na tom hůř, Žďár je jednoznačným králem Vysočiny, co se bruslení týče. Nicméně ani při cestě do Jihlavy a zejména Třebíče nemusíte brusle nechat ve skříni!

 

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč CK Trip a CK KUDRNA.

Přečteno 6520x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1483814838
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1903919039
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1398013980
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1341713417
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: