in-line bruslení > in-line trasy

Bruslení na Vysočině - Třebíč

28.06.2008 - Zdeněk Pokorný
Blíží se doba dovolených, v posledních letech znovu objevujeme krásy naší republiky, a tak by naší pozornosti neměl uniknout krásný a památkami UNESCO ověnčený kraj Vysočina. Ani při cestě do tohoto kopcovitého kraje nemusíte brusle nechávat doma ve skříni. O tom se vás pokusíme přesvědčit v našem miniseriálu.

Třebíč

Krásné město na břehu řeky Jihlavy rozhodně stojí za návštěvu. Při návštěvě židovské čtvrti, románsko - gotické baziliky či třetího největšího náměstí v republice rozhodně nezapomínejte ani na své oblíbené kolečkové brusle!

Ne že by Třebíč byla zrovna protkána bruslařskými stezkami, prakticky tu najdeme jedinou, ta by však neměla ujít vaší pozornosti.Cyklostezka kolem řeky Jihlavy - Svojsíkovo nábřeží - Poušov


Stezka má pro bruslaře - turistu takřka ideální polohu. Začíná v centu Třebíče, výborně se na ni dá napojit přímo z autobusového nádraží. V případě, že pojedete vlastním autem, lze využít parkoviště, které se nachází zhruba v jedné třetině stezky. O parkovišti se ještě zmíníme.
Naši cestu začneme u Svojsíkova nábřeží. Povrch je zde sice dlážděný, ale na bruslích  lze dlažbu celkem hravě překonat, navíc budete odměněni úchvatným pohledem na řeku Jihlavu a na již zmiňovanou baziliku se zámkem. Dlaždicová část měří přibližně 500 m.
Poté vyjedete u hokejbalového hřiště a projíždíte velmi pěkným parkem Polanka. Ten měří kolem 150 metrů a navazuje na něj nově vyasfaltované parkoviště, které můžete využít i k zaparkování automobilu. Parkoviště nabízí opravdu komfortní a hladký asfalt, na kterém můžete pilovat techniku. Druhá polovina stezky pokračuje v příjemném lesním prostředí až do lokality zvané Poušov.

Kvalita trati

Počátek stezky je, jak jsme již uvedli, dlážděný. Dlažba je rozdělena na dvě části, přičemž širší je určena pro cyklisty a užší pro pěší. Problémem mohou být spáry, ale při pohodové fitnes jízdě by vám nemusely vadit. Následující cesta parkem vám nabídne poměrně kvalitní asfaltový povrch, na který navazuje již zmiňované, špičkovým asfaltem pokryté, parkoviště. Druhá polovina trasy vede po průměrně kvalitním asfaltu, cesta by zde mohla být širší, problémem bývají napadené větvičky a listí, větší počet bruslařů, cyklistů a zejména venčících se psů.

Mimobruslařské možnosti

Toto je velmi silná stránka třebíčské stezky. Hned na jejím začátku se můžete občerstvit ve venkovní zahrádce Hotelu Winkler. Ze Svojsíkova nábřeží máte krásný výhled na třebíčský zámek a řeku Jihlavu. Ke kochání se krásami Třebíče můžete využít několika stylových laviček. Park Polanka nabízí dětský koutek s houpačkami a prolézačkami a  hospůdku s venkovním posezením. Hned vedle parku je známý plavecký areál Polanka se třemi bazény, tobogánem, minigolfem a širokou nabídkou občerstvení. Za plaveckým areálem se nachází nově zbudované lanové centrum.


Závěr

Třebíčská stezka rozhodně nepatří k nejdelším a ani rychlobruslaři si na ní moc nepotrénují. Ideální je stezka pro rodinné bruslení, tatínek s maminkou se mohou posilnit zlatavým mokem, děti se vydovádějí na houpačkách a společne zakončí rodina výlet v přilehlém koupališti. Stezka má navíc obrovský potenciál, co se týče délky tratě, a to jak směrem do Poušova, tak směrem opačným do obce Vladislav.  Nechme se překvapit, třebíčská radnice deklaruje jako jednu ze svých budoucích priorit výstavbu cyklistických a bruslařských stezek, a tak se možná v Třebíči dočkáme bruslařské stezky evropských rozměrů.

Abychom však nezůstali jen u stezky  Svojsíkovo nábřeží - Poušov. Do konce července ještě  můžete využít v případě nepříznivého počasí in line povrchu na zimním stadiónu města Třebíče.

Takže vzhůru do Třebíče a brusle s sebou!

Příští díl: Jihlava

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč CK Trip a CK KUDRNA.Přečteno 3437x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407614076
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: