in-line bruslení > in-line trasy

Nové in-line trasy na Královéhradecku

22.04.2013 - Redakce
V nejbližších dnech bude slavnostně otevřena zcela nová cyklostezka z Hradce Králové do Kuksu. Postupně vám představíme všechny části této stezky z pohledu in-line bruslaře. Začneme ze strany od Kuksu. Tedy článek je hlavně pro ty, kteří zatím moc kde bruslit neměli a tato stezka je pro ně opravdovým darem z nebes.
Stezka sice končí/začíná v Kuksu, ale tam parkovat a u auta si nasadit brusle nelze. Museli byste nechat auto na hlavním parkovišti, projít obcí a brusle nasadit až na jejím konci. To je ale hodně nepraktické.
 
Nejlepší je dojet autem do Brodu. Zde, podél místní komunikace, začnou parkující auta místnímu obyvatelstvu vadit až tak v půlce června. Odhaduji, že tak koncem příštího roku by se mohlo začít řešit, co s nešvarem parkování na trávě a tak za 3 roky by zde mohlo být několik parkovacích stání :-).


 

 
Odbočka v Brodu na nový úsek stezky - všichni minouOdtud se můžete vydat oběma směry - jednak samozřejmě na okraj obce Kuks. Projet vsí zvládnou ale jen ti největší střelci, protože je zde velké převýšení a hlavně pískovcové dláždění (čerstvě opravené). Pro ty, kdo si toto troufnou se otevírá výzva v podobě vystoupání kolem hospitalu Kuks a krásného dlouhého sjezdu zpět k autu přes obec Slotov (původní cyklotrasa). Zde je asfalt horší kvality a tu a tam i díra. Kdo ale zvládnul projekt Kuksem, ten to dá v pohodě.

Ti méně trénovaní se na konci stezky otočí a jedou také zpět do Brodu. Pod mostem, kousek od auta si můžete dát pivko, či zmrzlinu a pádit dál po cyklostezce na druhou stranu. Obec Brod se musí projet po místní starší, ale sjízdné komunikaci a pak už se jede po novém asfaltu až k Jaroměřskému rybníku (Končiny), kde bohužel na stezce v prudkém kopci schází asi 150 m asfaltu. I když třeba později asfalt doplní, tak pro mnoho bruslařů bude tento úsek stejně nepřekonatelný, protože ve z prudkého kopce bohužel následuje takřka pravoúhlá zatáčka.
 
Obávám se, že v tomto místě bude mnoho kolizí a to nejen bruslařů, ale i cyklistů.

Občerstvení pod mostem v BroduNa stezce si hlavně dávejte pozor na křížení se silnicí v samotném Brodu a hlavně v Heřmanicích! Stezka ještě není oficiálně otevřena a mnohde schází značení! 

Přímo u hospůdky pod mostem je i ohrada s mohutným divočákem, kterého bych v lese opravdu nechtěl potkat. U křižovatky v Heřmanicích je přímo u cyklostezky hnědý kůň. Největší atrakcí je samozřejmě Kuks – jedinečná památka, která stojí za návštěvu (sandále v batohu).

Celý - pro inlinisty bezpečně sjízdný úsek má 3,9km. Pokud jej projedete komplet, můžete si do deníčku napsat 7,8 km. Mapa zde: http://www.mapy.cz/s/6Vkb
Okruh z Brodu do Kuksu a přes Slotov zpět má 4,68 Km. Mapa zde: http://www.mapy.cz/s/6VkD

Články o dalších částech cyklostezky v Jaroměři a dál do Hradce Králové budou následovat :-)

 
 

Přečteno 27152x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
in-line trasy
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: