in-line bruslení > reportáže

Kolo Okolo s bruslemi IV - Královohradecko a Pardubicko

28.07.2008 - Darina Zíbová
Nevěřili byste, jak je někdy někde těžké sehnat internet, nuže posílám pozdravení konečně tentokrát z Děčína. Mám najeto přes devětset kilometrů, ale musím říct, že nejlepší dráha k bruslení zatím byla ta jedna za Hradcem Králové, o které bude řeč dneska. Tak poslouchejte, jak se jezdí na dalších třech tratích kolem a v okolí Hradce Králové a Pardubic.

První trasa, která mě na cestě z Pardubic čekala, byla krásná nová cyklostezka vedoucí od zámku v centru města přes řeku Labe. Bruslit se dá potom, co přejedete most a uniknete frekvenci městské dopravy. Stezka má krásný povrch, nejprve se drží Labe, v dálce před sebou vidíte kopeček Kunětickou horu s hradem, je to pohádkové a letní, když vám vyjde počasí. Cesta se potom od řeky oddělí a vine se ke Kunětické hoře přes pole a louky, ve vsi, kterou protne, se držte pěkného asfaltu, nemůžete se ztratit. Čeká vás hezká projížďka jen pro inlinisty a cyklisty, auta sem mají vjezd zakázán.
Druhá trasa, kterou jsem projížděla hned následující hodinu byla stezka z Hradce od lesního hřbitova na Běleč. Musím uznat, že Hradečáci mají ve svém městě hezké místo na bruslení. Cesta jde lesem, je opět uzavřena pro motorová vozidla, je dlouhá několik kilometrů, ale do Bělče nedorazí, pěkný povrch se ještě před tímto cílem vytratí a zbude prašná písková cesta. Na této stezce mě pobavil záchodek, který tam pro nás sportovce mají. Není na něm vůbec nic směšného, je tam a hodil se mi přesně ve chvíli, kdy mě napadlo tak teď by to chtělo WC :-)
A poslední cesta, ta z těch mých dnešních tří nejzamilovanější, je cyklostezka z Třebechovic pod Orebem do Týniště nad Orlicí. Je to vážně bruslařský bonbónek, vřele doporučuji, když jsem ji ozkoušela, chvilku jsem se chtěla přestěhovat do Třebechovic, protože jsem na ní chtěla jezdit tak alespoň třikrát do týdne. Vede skrz lesní statek s oborou, kolem cesty se tam pasou bílí daňci, koně, oslíci, krávy, naprostá melanž domácích i divokých zvířat - je na co se dívat, takže často najednou místo vpřed míříte do škarpy, protože daňci jsou zjímavější než směr, kterým vás nesou brusle. Dál projedete kolem rybníčků s lekníny a bude tam les, je to krásné, báječné, byla jsem nadšená.
A to je ode mne dneska všechno, jen co se zase dostanu k internetovému médiu, přiblížím vám, jak báječně se bruslí v Mimoni a v Děčíně. Ať žije léto, posílám vám ahoj ze severu Čech a přeju málo klouzavých slimáků do cesty vašim bruslím, Darča M.  

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč od CK Trip a CK KUDRNA.

Přečteno 2879x

Komentáře

Zase písek - kdo pomůže?Jarda, Reagovat
Týniště - Třebechovice - písek, písekMarcel, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1497014970
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1915919159
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1410014100
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1354913549
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: