in-line bruslení > reportáže

Kolo Okolo V – Mimoň a Česká lípa

31.07.2008 - Darina Zíbová
Obě tato města jsou situována v naprosto báječné krajině, kde se dá podnikat spousta výletů - na kopečky i k rybníkům. Příroda je tady nezničená a jako cíl prázdninového výletu tento kraj mohu všem jedině doporučit. A brusle berte s sebou, samosebou.

Letiště v Mimoni

V Mimoni jsem chtěla už po několikáté navštívit vyhlášené staré letiště, kde se dá bruslit. Konečně to letos vyšlo, měla jsem dokonce i místního průvodce, tak jsem to měla i s výkladem. Byla jsem samozřejmě nadšená – letiště poskytuje parádní plochu maximálních rozměrů od nedohlédnu do téměř nedohlédnu, jezdí sem jezdit kdekdo, od nás bruslařů přes cyklisty, motorkáře i závodníky v autech, kteří tady také mají ten správný rozlet a mohou šlápnout na plyn. Při kochání se zelenými lesy a okolí tedy dávejte pozor i na to, kdo na rozjezdových plochách jezdí s vámi, abyste se mohli včas vyhnout. Mně se letiště líbilo a těším se, že se na ně zase někdy vypravím a pofrčím s větrem ve vlasech :-)

Na borůvky na Hradčany

Pokud vás letiště omrzí, vyražte s bruslemi do lesa kousek od letiště, kde udělali novou vyasfaltovanou cestu vedoucí k hlavní silnici směrem na Hradčany. Doporučuji na ní vyrazit právě od této hlavní silnice č. 270, od křížení se zmiňovanou cestou k bruslení u domečku lesáků (v mapě značené jako Trojzubec). Je tam závora, na cestu můžete jen vy a cyklisté, projedete se pěkně borovicovým lesem, kolem rostou borůvky. Směrem zpátky pak pozor, bude to zkopečka.   

Z Vlčího dolu do České Lípy

Další radost českých bruslařů, která mě při cestě tímto krajem zajímala, byla stará přeasfaltovaná trať z České lípy  do Vlčího dolu, o které jsem opět četla na netu, jak je velkolepá a nelze ji minout. Skutečně, neminula jsem ji. Jela jsem ji z Vlčího dolu do Lípy a musí uznat, že, je prima. Tato cesta značená jako cyklostezka č. 3054 prochází lesíky nebo hájky listnatých stromů. Díváte se do kraje, někdy přejíždíte po mostku říčku Ploučnici, pak se chytíte hlavní silnice na Českou lípu, ale jedete po svém kousku území a auta na vás nemohou. Opět nemohu než doporučit, pokud sem pojedete na prázdniny, zajeďte si tuto cestu ozkoušet, budete spokojeni.

Tolik prozatím z mého cestovního deníčku po českých bruslařských lahůdkách, zdravím už zpoza Litoměřic.

Přidejte i vy váš tip na bruslení a získejte 300Kč šek od JBsportu.
Automaticky se tak dostanete do losování o šek na 2000 Kč od CK Trip a CK KUDRNA.

Přečteno 2531x

Komentáře

Vlčí důl ve fotkáchLibor Stránský, Reagovat
inline kolem Č.LípyJosef, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1407614076
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1815518155
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328313283
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268012680
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: