in-line bruslení > reportáže

LIL Brno - spanilá jízda Petra Lochmana

7.09.2008 - Zdeněk Pokorný
V dalším závodu série Life inline tour kraloval v opatrném závodě Petr Lochman. Povrch tratě byl poměrně nebezpečný, a tak čelo startovního pole jelo spíše opatrně, toho využil Petr Lochman, který zvítězil s nevýdaným náskokem. Ženský závod ovládla Kateřina Novotná.

Bezpečnost

Stínem brněnského závodu byla bohužel bezpečnost, resp. nebezpečnost trati. Jinak velmi kvalitní dvoukilometrový okruh byl téměř po celé délce protkán čerstvě vyasfaltovanými spárami, do kterých se při špatném najetí zasekávala kolečka. Spáry nebyly označeny, což by však při jejich počtu bylo zbytečné, navíc pokud jste nejeli ve vláčku, byly celkem dobře viditelné. Několik ošklivých pádů se událo na desetikilometrové trati, upřímně jsem byl docela překvapen, že v hlavním závodě bylo pádů poměrně málo, mě osobně spára rozhodila minimálně čtyřikrát, naštěstí bez následků.  Rovněž první obrátka byla hodně technicky náročná a bruslaři v ní museli hodně zpomalovat. Ke cti organizátorů nutno podotknout, že se k problému postavili čelem a startér na bezpečností problémy upozorňoval již před startem.

Organizace závodu

K organizaci nemám žádných výtek, registrace probíhala rychle, vcelku dobře fungovala i občerstvovací stanice, vše klapalo,  jak mělo.

Zázemí závodu

Navigace k místu závodu na stránkách LIL nebyla úplně stoprocentní, a tak jsem místo chvíli hledal. Stejně jako v Praze na O2 cupu, jezdily i zde podél trati tramvaje, ovšem v žádném případě nebyly bezpečnostní hrozbou. Nemůžeme pochopitelně srovnávat prostředí třeba s výhledem na Ještěd v Liberci, ale i tak panovala v Brně příjemná atmosféra (ostatně jako na všech bruslařských závodech). Pavel Cejnar coby moderátor  byl jako vždy výborný (to přehlédnutí Kačky Novotné mu určitě odpustíme:-).

Kvalita trati

Už jsme o tom mluvili. Město zřejmě v dobré snaze závod poměrně dost ovlivnilo. Určitě bych nepoužil slovo znehodnotilo, závodníci se stavu trati přizpůsobili a závod se tak zcela regulérně odjel.

Atmosféra

I o atmosféře jsme se již zmínili, v poměrně příjemném počasí (zejména českým bruslařským závodům letos někdo nahoře opravdu přeje!) byla vidět spousta spokojených bruslařů.
Ani druhý letošní brněnský závod především kvůli kvalitě trati nebude zřejmě patřit k těm nejlépe hodnoceným. Přesto, i když určití lidé se stále snaží dělat z bruslařů účastnících se závodů nějaké primadony, rychlo i středněrychlobruslaři jsou bruslaři nenároční a vděční, a tak i z Brna určitě všichni odjížděli spokojeni. 

Přečteno 845x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1409614096
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1822118221
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1329113291
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268512685
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: