in-line bruslení > reportáže

Nestlé LIfeinline tour - Otrokovice

30.06.2008 - Redakce
V rámci seriálu Nestlé Life inline tour se v neděli 29. června uskutečnil v Otrokovicích poslední velký předprázdninový bruslařský závod. Podrobnosti o této akci se můžete dozvědět v následujícím článku.


Jelikož  ve stejném termínu probíhal slavný závod 24 hodin Le Mans a v Benátkách nad Jizerou se jelo mistrovství České republiky na dráze, byla účast oproti jiným závodům seriálu nižší. Početní převahu tak tentokrát měli především závodníci ze Slovenska.
Výkladní skříní závodu byla 1,3 km dlouhá trať s výborným povrchem.

Bezpečnost

Již jsme zmiňovali v předchozích článcích, že toto kritérium považujeme za jedno z nejdůležitějších, bruslař potřebuje být především zdravý a každé riziko úrazu je kaňkou na straně pořadatelů. V Otrokovicích nelze pořadatelům, co se bezpečnosti týče, nic vytknout. Trať byla dostatečně široká, povrch velmi dobrý s minimem spár a nebezpečných úseků. Pokud se nějaké nebezpečné úseky vyskytly, byly dostatečně označeny. 

Organizace závodu

Otrokovický závod byl v seriálu LIL nováčkem a organizačně rozhodně nepropadl. Výhodou bylo zázemí hotelu Baťov. Možná je škoda, že pořadatelé u registrace nedisponovali počítači, takže zapomnětlivci, kteří neznali své identifikační číslo, se museli registrovat znovu. Tradiční bolestí českých závodů je obsluha občerstvovací stanice a nejinak tomu bylo v Otrokovicích. Nutno podotknout, že to pořadatelé asi nemají jednoduché, na tuto činnost se asi mnoho brigádníků nehrne a jejich proškolení je někdy házením hráchu na zeď.

Propagace závodu

Propagace závodu byla tradičně na stránkách LIL, tentokrát navíc i na stránkách pořadatelů z SSCO Beinline Otrokovice. Asi čtrnáct dní před závodem se objevila zpráva, že svoji účast zvažuje Martina Sáblíková, což však lze považovat spíše za reklamní trik.

Zázemí závodu

Závod se odehrál v poměrně příjemném prostředí. Parkování bylo bezproblémové, v těsné blízkosti startu se nacházel rozlehlý park, takže závodníci měli kam složit svá unavená těla. Závodníci mohli využívat toalet v hotelu Baťov, což je pochopitelně příjemnější než běžné "toitoiky". Drobná nevýhoda toalet spočívala v jejich umístění v prvním patře, takže pokud již měl bruslař své náčiní na nohách, musel se šplhat na toalety do schodů i v bruslích. Na akci chyběl tradiční moderátor LIL Pavel Cejnar, kterého otrokovický moderátor pochopitelně nemohl nahradit. Jeho výkon bych ohodnotil slovy: "Nenadchnul ani nezklamal!"

Kvalita trati

O té už byla řeč. Velmi kvalitní asfalt, trať dostatečně široká, žádné prudké obrátky, ale okruh. K dokonalosti by to chtělo ještě nějaký ten kilometr navíc, ale vše má své pro i proti.

Atmosféra

Atmosféra byla trošičku komornější oproti jiným závodům LIL. Bylo to dáno i menší účastí, možná je to jen subjektivní pocit. Ten, kdo má rád menší "rodinné" závody, byl určitě nadšen, vyznavači masových megalomanských akcí mohli být trošičku zklamáni.

Celkově lze  otrokovický závod hodnotit jako povedený. To nejdůležitější kritérium - kvalitní a bezpečná trať - bylo pořadateli splněno na jedničku s hvězdičkou.

Přečteno 1055x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1483814838
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1903919039
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1398013980
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1341713417
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: