in-line bruslení > reportáže

Mistrovství ČR v půlmarathonu 2008 - Brno

31.08.2008 - Zdeněk Pokorný
Zřejmě nejlépe obsazený závod se v České republice odehrál v rámci MČR v půlmarathonu v Brně. Největším tahákem byla zcela jistě Martina Sáblíková, která dokázala držet tempo i s nejlepšími muži, na které nestačila jen v závěrečném spurtu. A jak se tedy brněnský závod povedl?

Bezpečnost

Trať byla stejná jako v loňském roce. Nedá se jednoznačně říct, zda byla bezpečná či nikoliv. Hodnotil bych to tak půl na půl. Po celé tratě bylo poměrně hodně spár a kanálů, nechyběl tradiční brněnský "plechový přejezd", hodně pádů zapříčinilo zábradlí podél na trati. Na druhou stranu, všechny překážky byly pečlivě označeny, trať byla poměrně dlouhá, takže ke kolizím zase tolik nedocházelo.

Organizace závodu

Organizace závodu probíhala bezproblémově, žádné zádrhely jsem nepocítil. Kladem je i brzy zveřejněná výsledková listina.

Propagace závodu

Závod byl pojat řekl bych až megalomansky, takže propagaci musíme hodnotit na jedničku. Zpravodajství bylo možné zhlédnout i v našich dvou nejvýznamnějších televizních stanicích, obě se však trošku zjednodušeně upnuly na hlavní hvězdu, Martinu Sáblíkovou. Trošku nefér byl komentář na televizi Nova o bezproblémovém vítězství Martiny. Myslím, že Andrea Jirků jí byla velmi důstojnou soupeřkou, což dokázala její ztráta pouhých dvou sekund.

Zázemí závodu

Zázemí brněnského výstaviště je opravdu příjemné, i vydařené počasí přímo vybízelo ke strávení příjemného rodinného výletu.

Kvalita trati

Zde můžeme navázat na předchozí téma. Kvalita trati je asi jedinou kaňkou na kráse. Ta totiž patří určitě k těm horším v celém seriálu českých závodů. Škoda, že organizátoři nenavázali na nově vyasfaltovanou cílovou rovinku z loňského roku. Ale od počítače se to pochopitelně lehce píše.

Atmosféra

Atmosféra byla i díky počasí velmi dobrá, výborně ji dotvářeli hostující bubeníci.

Brněnský závod určitě splnil to, co se od něj čekalo. Bruslaři strávili příjemnou sobotu, a pokud se v budoucnu zlepší i kvalita trati, bude se jednat o další špičkový český závod.