in-line bruslení > reportáže

Srovnání pražských závodů

24.06.2008 - Redakce
Minulý víkend se stala Praha i hlavním městem bruslení. Po páteční večerní jízdě se v sobotu a v neděli uskutečnily v Praze závody dvou českých bruslařských seriálů - O2 Inline cupu a Life inline tour. To je výborná příležitost pro srovnání obou podniků!

Toto srovnání prosím berte jako vysoce subjektivní, sám autor netuší, jak výsledek srovnání nakonec dopadne. Pokusíme se posoudit co nejvíce kritérií, přičemž asi ne všichni bruslaři mají stejné priority. Každý bruslař tak může mít svůj pomyslný vítězný víkendový závod. Většina bruslařů asi zcela rozumně nic takového řešit nebude. Oba závody pro ně měly své kouzlo a prostě si užili krásné závody. My si však možnost srovnání nenecháme ujít!

Každé z kritérií obodujeme známkami od jedné do deseti, přičemž jednička je nejhorší a desítka nejlepší.

Bezpečnost

Jedno z nejdůležitějších kritérií, bruslař potřebuje být především zdravý a každé riziko úrazu je kaňkou na straně pořadatelů.
O2 In line cup - 2 body
Bohužel, tady Vltavský marathon totálně propadl. Kanály a spáry byly ještě jakžtakž označené, ale přítomnost tramvají a jízda podél běžného automobilového provozu byla opravdovým hazardem. Stejně tak otočka, kde spousta závodníků končila v náručí obětavých pořadatelů, kteří závodníky zachraňovali před pádem do kolejiště.
LifeInline tour - 9 bodů
Zde nebylo LIL moc co vytknout. Trať byla dostatečně široká, stejně tak obrátky. Problémem mohly být jen spáry a kanály, byly však dostatečně označeny, takže tady se LIL opravdu vytáhlo! Výborně si organizátoři poradili i s tropickým počasím.

Organizace závodu

O2 In line cup - 6 bodů
I přes drobné zpoždění, se kterým se vpodstatě počítá, probíhal Vltavský marathon vcelku bezproblémově. Pánové u registrace působili trošku znuděně a rozhodně neměli v plánu se přetrhnout. Katastrofální však byla občerstvovací stanice. Jednak byla zcela v nevhodném místě (ve sjezdu), kde se jezdilo rychlostí hodně přes 30 km/hod, jednak obsuha občerstvovačky nejspíš nebyla vůbec proškolena, dámy se ani nesnažily vykonávat pohyb směrem k závodníkům a nakonec už raději závodníkům uhýbaly se slovy, že jedou moc rychle! Jinak ale vše klapalo, jak mělo.
LifeInline tour  - 8 bodů
Na závodě LIL nebyli pořadatelé tolik vidět, ale vše probíhalo, jak mělo. I kvůli tropickému počasí se k občerstvování závodníků přidalo i několik dalších dobrovolníků, takže ani této činnosti nelze nic vytknout. K úplné dokonalosti by pořadatelé mohli zavést ještě možnost bezhotovostní platby startovného.

Propagace závodu

O2 In line cup - 9 bodů
Bruslařské veřejnosti jsou oba závody dostatečně známy a dobře prezentovány na internetových stránkách příslušných seriálů. O2 Inline cup má trošku výhodu v tom, že je úzce spjat s portálem inlajn.cz a navíc Vltavský marathon má své vlastní stránky. Plus body od nás dostává Vltavský marathon ještě za zasílání emailových informací těsně před závodem.
LifeInline tour - 7 bodů
Vpodstatě vše důležité bylo řečeno výše.

Startovné

O2 In line cup - 10 bodů
Opravdu silná stránka Vltavského marathonu. Za pouhých 100 korun startovného obdržel každý účastník navíc zdarma tričko a ledvinku! Zde už není téměř co zlepšovat.
LifeInline tour  - 5 bodů
Za startovné 200 korun, kromě možnosti si zazávodit, nic navíc prakticky nedostanete. Naopak ještě musíte sáhnout do peněženky pro zálohu na čip. V zahraničí to bývá pochopitelně daleko horší, ale v této kategorii prostě LIL za svým konkurentem zaostává.

Zázemí závodu

O2 In line cup - 7 bodů
I když to nezní moc ekologicky, tak k důležitým parametrům dobrého závodu patří i možnost dobře zaparkovat. Závodníci přijíždějí na závody ze všech koutů nejen naší republiky a auto bývá často  závodníkovým základním stanem. V Podolí nebyl s parkováním žádný problém. Velmi dobře se zhostil své role moderátor Honza Krejčíř, který sice není moderátorem - profesionálem, ale na jeho výkonu to nebylo znát. Cenné byly především jeho zkušenosti ze závodního bruslení. Prostředí Žlutých lázní bylo pro zázemí závodníků naprosto dokonalé, plusovými body musíme ohodnotit i pozávodní kulturní program. Jedinou kaňkou tak zůstává bezprostřední okolí závodu  s projíždějícími auty a tramvajemi.
LifeInline tour - 8 bodů
Prostředí Rohanského nábřeží se nemůže se Žlutými lázněmi srovnávat, přesto i LIL nabídlo závodníkům dokonalé služby. Spousta travnatých ploch umožnila  závodníkům i jejich doprovodu velmi kvalitní zázemí. Moderátor Pavel Cejnar byl opět téměř dokonalý a jen potvrdil, že je zlatým klenotem LIL. Výhradu bych měl k parkování. Ne, že by nebyl dostatek míst, právě naopak, a proto mi přijde zbytečné upozornění pořadatelů před závodem, aby závodníci raději využili odstavných parkovišť na okraji Prahy.

Kvalita trati

O2 In line cup - 8 bodů
Přiznám se, že jsem při prvním seznámení s tratí dokonce zvažoval k závodu nenastoupit. Nakonec ale trať hodnotím jako jednu z nejzajímavějších. Na české poměry velmi komfortní velikost okruhu přes 7 kilometrů sice měla za následek i místa s poměrně hrubým asfaltem a větší počet kanálů a spár, ale to je pro takto dlouhou trať normální. Problémem bylo určitě přejíždění kolejí nebo nebezpečná otočka, za to už jsme ale hodně bodů ztrhli.
LifeInline tour  - 7 bodů
Rohanské nábřeží nabídlo na poměry LIL velice nadstandartní trať v délce necelých tří kilometrů. Kvalita asfaltu byla poměrně solidní, kanálů bylo poměrně málo a ani spáry nedělaly i přes tropické počasí problémy. Souhlasím s názorem ostříleného závodníka a vítěze marathonu Gaspera Koprivce, že trať byla nudná a rychlá, což není míněno jako kritika.     

Celkové hodnocení:

O2 Inline cup 42 bodů
LifeInline tour  44 bodů

V našem srovnání tedy těsně zvítězilo LifeInline tour  před O2 Inline cupem, zejména kvůli větší bezpečnosti závodníků. Oba závody však snesou velmi přísná měřítka, což dokazuje i vysoký počet získaných bodů. Pokud máte jiný názor, neváhejte a podělte se o něj s námi v komentářích k tomuto článku nebo hlasujte v anketě v levém boxu této stránky.

Autor: Zdeněk Pokorný

Přečteno 886x

Komentáře

 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1408914089
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1820118201
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1328913289
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1268312683
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: