in-line bruslení > reportáže

Bohemia in line 2008 - vrchol sezóny?

25.08.2008 - Zdeněk Pokorný
Po téměř dvouměsíční pauze opět pokračoval seriál in line závodů pod hlavičkou O2 in line cup. Hostitelem byl tentokrát Liberec, jenž byl doslova domácím prostředím pro duchovního otce seriálu, Víti Žaluda. Daly se tak čekat opravdu vydařené závody, pro některé závodníky byl do poslední chvíle loterií výběr závodní tratě. Jak tedy závody na okruhu ve Vesci, kde se zanedlouho uskuteční Mistrovství světa v klasickém lyžování, vypadaly?
Závod se nakonec opravdu povedl a ve všech směrech může aspirovat na akci roku. Areál Vesec skýtá pro bruslení opravdu obrovský potenciál a věřme, že nebude jen pomníčkem budoucího MS. Pojďme se tedy podívat na závody blíže.

Bezpečnost

Velkou výhodou a změnou oproti podobným akcím bylo místo konání závodů. Nejelo se tentokrát v ulicích města, ale na odlehlém okruhu, tedy bez chodníků, patníků a podobných zádrhelů. Na druhou stranu je nutno podotknout, že v areálu stále probíhají stavební práce a obzvlášť jeden výkop podél tratě nevypadal úplně bezpečně. V diskuzi na stránkách pořadatelů padl i názor, že při větším počtu účastníků by užší trať v některých místech mohla být trošku nebezpečná, s čímž se dá částečně souhlasit, nicméně v momentě, kdy bude areál dostavěn, mohou mít pořadatelé více možností k bezpečnostním úpravám. Trošku nebezpečnější mohly být i některé pravoúhlé zatáčky, což však pro většinu bruslařů bylo spíše příjemným zpestřením a zkouškou jejich bruslařského umění. Ačkoliv byl okruh nově vyasfaltován, na některých místech se nacházely dost hluboké rýhy. Při jízdě však překvapivě nebyly vůbec znatelné a povrch snad už ani nemohl být lepší.

Organizace závodu

Organizace probíhala naprosto bezproblémově, což však nebylo žádným překvapením. Myslím, že není třeba víc co dodávat.

Propagace závodu

Propagace závodu byla rovněž tradiční a opět nelze organizátory nepochválit. Krátká reportáž byla dokonce v hlavních zprávách naší veřejnoprávní televize. Řadu závodníků však přesto nejspíš odradila předpověď počasí, která se naštěstí nenaplnila.

Zázemí závodu

Závod se odehrál v nádherném prostředí s výhledem na Ještěd. Parkování bylo bezproblémové, v okolí tratě velké travnaté plochy, takže závodníci měli kam složit svá unavená těla. Závod od závodu roste moderátorské umění Honzy Krejčíře, který svůj úkol zvládnul opravdu náramně.

Kvalita trati

O té už byla řeč. Povrch, nebojím se říci dokonalý, šířka tratě by někde mohla být větší, ale žádných kolizí jsem si nevšimnul. Trať byla velmi technická s jedním velmi zákeřným kopcem a velmi rychlou cílovou rovinkou. I když trať měřila jen něco málo přes jeden kilometr, rozhodně nebyla nudná a nepociťoval bych potřebu ji nějak prodlužovat.

Atmosféra

Atmosféra byla velmi rodinná a příjemná. Závod by si rozhodně zasloužil větší diváckou návštěvu, což bude zřejmě i do budoucna trošku problém.

Sečteno podtrženo, kdo v sobotu zavítal do Liberce, rozhodně nelitoval.
Letos se pořadatelům bruslařských závodů opravdu daří!.

Přečteno 1024x

Komentáře

prima zavodykatka, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
reportáže
Živé diskuze
3.03. 23:05 BAZAR: Re: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
19.06. 20:36 BAZAR: Prodám kolečka 110 mm
9.06. 13:55 BAZAR: Prodám dámské in-line K2 Celena W
1.06. 17:02 Ubytovaní na Flaeming skate: Wahlsdorf - pension Flaeming
13.05. 10:56 BAZAR: K2 ALEXIS 84 BOA 2014
13.05. 00:49 BAZAR: K2 Pro Longmount
7.05. 21:17 BAZAR: Re: FILA Primo LX 90 Black/Green vel. 10,5 (45) - měsíc staré
Anketa
Po které straně jezdí bruslaři a po které cyklisti?
Připadá vám otázka legrační? V reakci na nedávnou nehodu bruslaře s cyklistou vyhlašujeme novou anketu, ve které si snad osvěžíte zásady jízdy na bruslích.
Cyklisté i bruslaři jezdí vpravo
1483814838
Cyklisté i bruslaři jezdí vlevo
1903919039
Cyklista je řidič a jede v pravo, bruslař je chodec a jede vlevo
1398013980
Pokud nejsme na silnici, každý si jede, jak se mu zachce
1341713417
Další ankety
Nejčtenější
Facebook - přidejte se!

kalimera ikonka   studentské reality vyměňme si ikonky: